Гаваї вимагають від Вашингтона закрити військовий об’єкт, який отруює питну воду

Гаваї вимагають від Вашингтона ліквідувати небезпечний військовий об’єкт, з якого авіаційне пальне потрапляє в навколишнє середовище і становить загрозу населенню.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє АР.

Корінні гавайці, ветерани збройних сил США, політики обох партій з Гаваїв наполягають на закритті резервуарів, тоді як у ВМС стверджують, що вони життєво важливі для національної безпеки.

48 з 51 члена Палати представників штату Гаваї підписали лист міністрові оборони Ллойду Остіну із закликом вивести резервуари з експлуатації. Сенатори штату розглядають можливість ухвалення закону, що забороняє їх використання.

Читайте також: Поблизу Гаваїв стався потужний землетрус

Командування ВМС заявило, що в закритому режимі поінформує членів Конгресу США про довгострокові наслідки аварії.

Велетенське сховище, розташоване в гірському хребті біля військово бази Тихоокеанського флоту ВМС США у бухті Перл-Гарбор, забезпечує пальним військові судна й літаки, що перетинають Тихий океан, ще з часів Другої світової війни.

Його існування було засекреченим упродовж багатьох років. Наприкінці минулого року реактивне пальне просочилося в колодязь із питною водою, потрапило у водопровідну систему й призвело до захворювань у тисяч жителів військового містечка.

Читайте також: Військові США стежать за російським кораблем у Тихому океані

Військові медики оглянули майже 6000 осіб, які скаржаться на нудоту, блювоту, головні болі й висипи на тілі. Близько 4000 сімей, переважно військових, були переселені в готелі.

«ВМС створили цю проблему, ми несемо за неї відповідальність і збираємося її усунути», - заявив заступник командувача Тихоокеанським флотом США контрадмірал Блейк Конверс.

Досі не встановлено, яким чином нафтопродукти потрапили у воду. Допускають, що авіаційне пальне витекло через пошкоджену трубу ще в травні минулого року і якимось чином потрапило в дренажну систему пожежогасіння. У листопаді пальне витекло з іншої труби, потрапивши в колодязь із питною водою.

Військові намагаються очистити забруднену свердловину від пального, викачавши його з водоносного шару.

Нагадаємо: побудували підземне сховище з 20 паливних резервуарів на початку 1940-х років для захисту від повітряних атак. Кожен резервуар заввишки понад 60 м уміщує 47,32 млн літрів. Пальне подається по 4-кіломтеровому трубопроводу в Перл-Гарбор для заправлення кораблів та літаки ВПС, армії, берегової охорони, морської піхоти та ВМС.