Президент Литви закликає до рішень проти РФ «сьогодні і зараз»

Президент Литви Гітанас Наусєда вважає, що подальші дії Росії значною мірою залежать від реакції західних країн, і закликає не зволікати з «сильними рішеннями» щодо її стримування.

Про це Наусєда заявив на спільному брифінгу з українським та польським колегами в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прогнозувати ситуацію складно – думаю, навряд чи хтось може це зробити. Але не треба думати, що це односторонній процес - дії Росії значною мірою залежать від реагування західних країн», - сказав Наусєда.

Читайте також: Вплив санкцій США проти російських банків відчують і громадяни РФ – Устенко

Він також відзначив, що останні дії Росії викликали об’єднану реакцію країн Європи і всього світу - з різних столиць лунає їх засудження.

«Однак риторики сьогодні недостатньо. Потрібні сильні рішення, більше того, ці рішення не можна відкладати на потім, їх треба ухвалювати сьогодні і зараз», - наголосив президент Литви.

У цьому контексті він відзначив країни, які вже наклали санкції на Росію.

Читайте також: Гербст розповів, які з санкцій наносять справжнього удару економіці РФ

«Я думаю, що це є серйозним фактором стримування, коли ми чітко можемо продемонструвати, що не готові терпіти нахабного порушення міжнародного права, яке нищить усю систему архітектури безпеки, що існувала десятиліттями. Це дуже небезпечна дорога в нікуди, і я пропонував би Росії спробувати зрозуміти наслідки своїх дій», - зауважив Наусєда.

Як повідомлялося, 21 лютого президент Росії підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Угоди між квазіреспубліками і Росією передбачають надання їм військової допомоги. Росія, таким чином, відкрито визнала свою військову присутність на території ОРДЛО.

Читайте також: З початку року російські олігархи «збідніли» на $32 мільярди – Bloomberg

Міністерство фінансів США 22 лютого запровадило санкції проти російських юридичних та фізичних осіб на підставі указу президента Джо Байдена щодо реагування на агресію Росії проти України. Нові антиросійські санкції США поширюються на суверенний держборг РФ, 44 фінансові установи, п’ять суден, а також кількох представників кремлівської еліти та їхніх родичів.

Канада у вівторок оголосила про запровадження санкцій проти Росії за визнання нею незалежності так званих "Л/ДНР". Канадцям заборонили проводити операції із суверенним боргом Росії та вести торгівлю із незаконними утвореннями на території ОРДЛО. Під особисті санкції потрапили й депутати Держдуми РФ, які підтримали це незаконне рішення.

Читайте також: ЄС робить усе, щоб зупинити нову війну в серці Європи – Боррель

Влада Японії 23 лютого оголосила про запровадження санкцій проти Росії у зв'язку з її агресивними діями в Україні. Вони, зокрема, передбачають заборону на випуск російських облігацій у Японії та замороження активів деяких фізичних осіб.