Міністр економіки Франції: Наша мета — зігнути російську економіку
Міністр економіки Франції Бруно Ле Мер заявляє, що метою ЄС і Франції є “зігнути російську економіку”.
Як повідомляє France 24 , про це він заявив пресі у Парижі після оголошення європейських санкцій проти Росії, передає Укрінформ.
За його словами, Європейський Союз "хоче розірвати всі зв'язки між Росією та світовою фінансовою системою". «Ми хочемо фінансово ізолювати Росію (...) Ми хочемо перекрити фінансування російської економіки”, - запевнив він.
«Наша мета — зігнути російську економіку, для цього потрібен певний час», — сказав пан Ле Мер.
Він повідомив, що Париж також зробить внесок на суму 300 мільйонів євро у надання допомоги ЄС Києву в розмірі 1,2 мільярда євро, про що в понеділок у Брюсселі було ухвалено рішення.
Серед санкцій, запроваджених проти Росії, ЄС різко обмежить доступ Росії до європейських ринків капіталу, перешкоджаючи та підвищуючи вартість фінансування її боргу.
Також ЄС зменшить доступ до "важливих технологій", позбавивши електронних компонентів і програмного забезпечення, щоб "серйозно покарати" економіку РФ.
Ці санкції торкнуться «транспорту, сектору авіації, напівпровідників, усіх чутливих технологій російської економіки», заявив міністр економіки Франції.
Що стосується санкцій проти російських осіб, то Генеральне управління державних фінансів нестиме відповідальність за виявлення активів у Франції осіб, проти яких вони спрямовані, пояснив він.
Проте щодо міжнародної банківської системи обміну SWIFT жодних заходів не було ухвалено, зокрема через небажання Німеччини. «Це останній варіант», — сказав пан Ле Мер.
Стосовно наслідків цих санкцій для «кількох французьких компаній», міністр зазначив, що Франція «мало піддається впливу» Росії.
"Росія є другорядним економічним партнером Франції", - сказав він після консультацій з кількома бізнес-федераціями, включаючи автомобільний, ядерний та авіаційний сектори.
Як повідомляв Укрінформ, лідери Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Російської Федерації за її неспровоковане вторгнення в Україну, який охоплює найважливіші сфери російської економіки за п’ятьма напрямками – фінансовий та енергетичний сектори, транспорт, експортний контроль та технології, візова політика тощо.