Країни ЄС отримають €3,5 мільярда для прийняття українських біженців

Рада ЄС оголосила про ухвалення правового рішення про надання країнам-членам додаткової суми у розмірі 3,5 млрд євро для використання протягом поточного року для облаштування та забезпечення потреб біженців, що рятуються від російської війни проти України.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської комісії.

«З метою допомоги у прийнятті біженців, які виїжджають з України внаслідок російської агресії, Рада ЄС сьогодні ухвалила правовий акт, який надає додаткову суму у 3,5 млрд євро на поточний рік. Країни-члени отримуватимуть таке фінансування відповідно до кількості біженців, які прибувають з України», – йдеться у повідомленні.

Нові регуляторні правила збільшують обсяги фінансування в рамках так званого фонду на Допомогу на відновлення регіонів та територій Європи (REACT-EU), який є на сьогодні одним із найбільш масштабних фінансових інструментів ЄС, а також виділення ресурсів з Фонду європейської допомоги для найбільш нужденних (FEAD).

Ця допомога буде спрямована у країни ЄС, які мають спільний кордон з Україною та опинилися «на лінії фронту» міграційних процесів, а також для інших європейських країн, де кількість біженців з України після початку російської агресії перевищила 1% від загальної кількості населення.

Таке рішення дозволить знизити тиск на бюджети європейських країн, що приймають у себе українців, які рятуються від путінської війни проти України.

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія неспровоковано напала на Україну, почала масовані бомбардування мирних міст та селищ. Російські військовослужбовці розв’язали масовий терор на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: З України виїхали вже понад 4,5 мільйона біженців - ООН

Кількість людей, які шукають порятунку від російської агресії проти України на території Євросоюзу, перевищила 4 млн, переважно жінок і дітей. У відповідь на такий розвиток подій Європейський Союз вперше в історії активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка спрощує для громадян України в’їзд на територію ЄС, надає право на проживання, забезпечує базові соціальні послуги, включаючи медичне обслуговування та освіту, а також надає право на працевлаштування.

Дія загаданої Директиви тимчасового захисту розрахована на рік, але може бути продовжена на термін до трьох років або скорочена, якщо умови в Україні дозволятимуть безпечне повернення українських біженців додому.

Фото: CTK Photo