Єврокомісія погодила «захисну схему» Німеччини на €11 мільярдів
Європейська комісія оголосила погодила схему державної підтримки Німеччини для підприємств і компаній, що зазнають втрат унаслідок російського вторгнення в Україну.
Про це повідомляється на сайті Єврокомісії, передає Укрінформ.
«Європейська комісія схвалила захисну схему Німеччини з бюджетом близько 11 мільярдів євро на підтримку компаній у різних секторах в контексті російського вторгнення в Україну. Ця схема була ухвалена відповідно до Тимчасових кризових правил щодо державної допомоги, які були ухвалені Європейською комісією 23 березня 2022 року», - йдеться у повідомленні.
Відповідно до схеми, що запроваджується Німеччиною, державна допомога буде регулюватися на федеральному, регіональному рівнях, а також на рівні місцевих адміністрацій і здійснюватиметься у формі фінансових гарантій за кредитами або субсидованих кредитів. З огляду на високий рівень економічної невизначеності ця схема має забезпечити належний рівень ліквідності для компаній, що потрапили у скрутне становище та потребують допомоги.
Передбачені заходи можуть запроваджуватися в усіх секторах економіки, за винятком кредитних і фінансових інституцій.
“Ця парасолькова схема дасть змогу Німеччині послабити економічний вплив війни путіна проти України і підтримати компанії у різних секторах, що постраждали від кризи та економічних санкцій. Ми продовжуємо підтримувати Україну та її народ. Водночас ми працюємо з країнами-членами, щоб забезпечити запровадження національних схем підтримки, які мають здійснюватися вчасно, скоординовано та ефективно, з одночасним захистом правового поля на Єдиному ринку», - зауважила з цього приводу виконавчий віце-президент Єврокомісії Маргрете Вестагер.
Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, російські війська проводять масовані бомбардування та обстріли українських міст і сіл, розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово захоплених територіях.
Європейський Союз виявив солідарність з Україною, надаючи їй політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. ЄС уже запровадив п’ять пакетів секторальних та індивідуальних санкцій проти росії. Сьогодні Єврокомісія оприлюднила пропозиції до 6-го пакету, що, зокрема, передбачає поступове позбавлення залежності від російської нафти та нафтопродуктів.