Єврокомісія видала рекомендації, як скасувати спрощений візовий режим для росіян
Єврокомісія видала рекомендації для консульських установ країн-членів, які пояснюють порядок оформлення віз для громадян росії, зокрема, офіційних осіб та представників бізнесу, після призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з ЄС у відповідь на російське вторгнення в Україну.
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
«Сьогодні Єврокомісія представила інструкції, покликані допомогти країнам-членам та їх консульським установам імплементувати часткове скасування угоди про спрощення візового режиму з російською федерацією, яке було запроваджено з 25 лютого 2022 року у відповідь на акт агресії росії проти територіальної цілісності України», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що тимчасове призупинення спрощеної процедури оформлення візи стосується певних персон, що є близькими до російського режиму. Зокрема, в цю категорію потрапляють особи, які є членами офіційних делегацій рф, члени національних та регіональних урядів та парламентів російської федерації, працівники російських конституційного та верховного судів, громадяни рф - власники російських дипломатичних паспортів, а також представники бізнесу та російських бізнесових організацій.
Таке призупинення дії угоди означає, що ці особи більше не матимуть права на привілеї під час оформлення візи. Наприклад, як і раніше, їм буде необхідно надати документи на підтвердження необхідності поїздки. Водночас скасовані рішення про зниження консульського збору, це означає, що заявникам на отримання візи доведеться сплатити за ці послуги повну ціну у 80 євро.
Як зазначається, таке призупинення не стосується звичайних громадян рф, до яких, як і раніше, будуть застосовуватися спрощені візові процедури.
Ці правила будуть застосовуватися у всіх консульських установах країн ЄС.
24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Війська рф проводять масовані бомбардування та обстріли мирних українських міст і селищ, вони розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях.
Від початку російського вторгнення Європейський Союз продемонстрував солідарність з народом України та надає їй політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.
Відразу після початку російської агресії проти України ЄС призупинив дію угоди з рф про спрощення візового режиму.