Китай закрив небо для літаків Boeing та Airbus російських авіаперевізників - ЗМІ

Китай закрив повітряний простір для літаків Boeing та Airbus російських авіакомпаній, зареєстрованих у двох юрисдикціях, тобто примусово зареєстрованих у рф після запровадження західних санкцій.

Про це повідомляє РБК з посиланням на джерела, передає Укрінформ.

За інформацією одного зі співрозмовників видання, у травні авіавлада Китаю попросила всі авіакомпанії актуалізувати електронні досьє (портфоліо; там містяться відомості про літаки, власників авіакомпаній, договори на наземне обслуговування). Процедура стандартна, але Китай вніс у неї деякі коригування.

Перевізники з рф, які літають у КНР, поновили інформацію. Проте влада Китаю запросила підтверджуючі дані, що їхні імпортні літаки офіційно знято з реєстрації за кордоном. Таких документів російські авіакомпанії надати не змогли. Тому китайська влада, дотримуючись міжнародного авіазаконодавства, відмовила у польотах на таких літаках.

Співрозмовник зазначає, що зараз вимоги щодо «чистоти» літаків з точки зору реєстрації висувають й інші країни. Наприклад, Туреччина відмовляє у дозволах на польоти в країну або через її повітряний простір літакам «з подвійною реєстрацією».

Інший співрозмовник також підтвердив, що без сертифікату про дереєстрацію літаки не допускаються до польотів у Китай.

Раніше президент росії володимир путін дозволив реєструвати в росії іноземні судна, що знаходяться в лізингу. Видача російських сертифікатів дасть змогу використовувати їх на внутрішніх рейсах.

24 лютого росія почала новий етап війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування українських міст і сіл.

Читайте також: Україну влаштовує позиція Китаю щодо війни з рф — Зеленський

Після початку війни проти росії було запроваджено масштабні санкції з боку світової спільноти, у тому числі в авіасфері.

Так, Євросоюз запровадив заборону на експорт у росію товарів і технологій, що використовуються в авіаційному та космічному секторах, а також на страхування та технічне обслуговування товарів, пов'язаних з цими галузями.

Авіавиробники Boeing та Airbus заявили про припинення технічного обслуговування та підтримки російських авіакомпаній та постачання їм запчастин.