ЄС і Міжнародна організація з міграції розробили правила безпеки для переселенців
Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Міністерством соціальної політики України запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомляється на Урядовому порталі, передає Укрінформ.
Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків, пов’язаних з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.
Організатори закликають пам’ятати про основні правила безпеки, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.
- Документи. Надавати документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробити та зберегти копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.
- Транспорт. Якщо відомий кінцевий пункт подорожі, повідомити про поїздку рідних чи друзів. Не сідати в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Висилати рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтесь.
- Допомога. Приймайти допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.
- Спілкування. Не віддавати нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Бути обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.
Станом на кінець квітня внутрішньо переміщених осіб в Україні нараховувалося вже близько 7,7 мільйона.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації України запустило гарячу лінію для переселенців, які перебувають у країнах Європи.
Таким чином, українські переселенці, які перебувають у країнах Європи, зможуть дистанційно та оперативно отримати всю інформацію про: отримання статусу тимчасового захисту або інші правові підстави перебування на території іншої держави; допомогу із житлом і ресурсами підтримки з працевлаштування для українців; ведення бізнесу в семи країнах ЄС (Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччині, Словенії, Литві та Німеччині) та як згодом зробити релокейт в Україну.
Щодо бізнесових питань консультації проводять фахівці центрів «Дія.Бізнес», відкритих у Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччині, Словенії, Литві та Німеччині.