Париж нагадав про ініціативу Макрона щодо «європейської політичної спільноти»
З наближенням засідання Європейської ради 23-24 червня МЗС Франції нагадує про ініціативу президента Макрона щодо створення “європейської політичної спільноти”.
Як повідомляється на сайті МЗС Франції, про це сьогодні говорили міністр закордонних справ Катрін Колонна та глава МЗС Румунії Богдан Ауреску, передає Укрінформ.
Зазначається, що міністри обговорили російську агресію проти України та її наслідки. Колонна закликала продовжувати підтримувати Україну та Молдову. Вона також наголосила на необхідності дій для зміцнення продовольчої безпеки.
Міністр підкреслила посилений внесок Франції в оборону та стримування на східному фланзі Атлантичного альянсу, що нещодавно втілилося в розгортання французьких військ на території Румунії. Вона також зазначила, що Європейський Союз під час головування Франції в Раді ЄС досяг значного прогресу, надаючи Україні матеріальну військову допомогу та вперше прийнявши Білу книгу про оборону (стратегічний компас).
“З наближенням засідання Європейської ради 23 і 24 червня Катрін Колонна підтвердила свою підтримку посиленого європейського закріплення Західних Балкан і нагадала про проєкт європейської політичної спільноти, представлений 9 травня президентом Республіки”, - йдеться у комюніке МЗС.
Також глави МЗС Франції та Румунії обговорили двосторонні питання, що становлять спільний інтерес у сфері економічного та військового співробітництва.
Як повідомляв Укрінформ, 23-24 червня у Брюсселі має відбутися засідання Європейської ради, одним із питань якого буде розгляд заявки України на членство в ЄС та ухвалення рішення щодо надання їй статусу країни-кандидата.
9 травня Макрон висунув ініціативу створення нової “європейської політичної спільноти“, щоб країни, які не є формальними членами ЄС, могли долучитися до нового простору в Європі. Йшлося, зокрема, і про Україну.
23 травня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у позиції Франції стосовно України “зради“ немає, між країнами ведеться активна дискусія з приводу того, яким буде шлях України до ЄС і скільки це триватиме.
Водночас деякі західні політики, зокрема, федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер, вважають, що треба "прибрати емоції з поточних дебатів про вступ України в ЄС" і застосувати ті самі стандарти, що й до країн-претендентів із Західних Балкан.