росія і білорусь прагнуть вербувати місцевих посадовців Латвії - спецслужба
Служба держбезпеки Латвії (VDD) вважає, що розвідки рф і білорусі вкрай зацікавлені у вербуванні посадовців у прикордонних регіонах, де розгортаються сили союзників по НАТО.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.
Зазначається, що російські та білоруські спецслужби завжди були зацікавлені у вербовці латвійських державних і муніципальних чиновників, які володіють інформацією, що містить держтаємницю або інші дані з обмеженим доступом.
Відповідно до аналізу VDD, у сфері інтересів спецслужб росії та білорусі - реакція Латвії та її союзників на вторгнення рф в Україну, в тому числі нарощування військового потенціалу на зовнішньому кордоні НАТО.
Також москва й мінськ зацікавлені в будь-яких відомостях про прикордонні регіони Латвії, які були б корисними для оновлення оперативних планів у разі переростання ситуації в ширший військовий конфлікт. Крім того, спецслужби росії та білорусі націлені на вербування посадовців органів самоуправління поблизу східних кордонів країни, де розгорнуті сили союзних країн.
При цьому VDD не стала детально коментувати участь мера Даугавпілса Андрея Елксніньша у святкуванні дня незалежності білорусі, яке відбулося 5 липня в ресторані готелю Latgola.
«У нинішній геополітичній ситуації участь латвійських державних і муніципальних посадових осіб у заходах, організованих державою-агресором росією або її найближчим союзником білоруссю, не відповідає інтересам національної безпеки Латвії. Така поведінка суперечить засуджувальній позиції латвійської держави щодо злочинів, скоєних росією проти України та її народу, і не сприяє згуртуванню суспільства Латвії у цих складних умовах», - заявили у службі.
Від 24 лютого, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Служба державної безпеки Латвії у співпраці з Державною прикордонною службою здійснює посилений контроль у пунктах пропуску на східному кордоні. При цьому 53 іноземцям було відмовлено у в'їзді до Латвії через виявлені ризики для національної безпеки країни. З них - 35 громадяни Росії, 12 - білорусі. Особам, які мали візу для поїздок до Шенгенської зони, її було анульовано.
Фото: twitter.com/Valsts_drosiba