Через аномальну спеку в Європі цьогоріч вигоріла рекордна кількість лісу

У Європі внаслідок великих пожеж цього року вже вигоріло 660 тисяч гектарів лісу - це рекордний показник з 2006 року.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.

За даними Європейської інформаційної системи про лісові пожежі (EFFIS), цього року пожежі вирували не лише у країнах Середземномор'я, а й в інших регіонах Європи. Приміром, найбільші лісові пожежі за останні десятиліття сталися цього літа у Словенії.

Координатор EFFIS Хесус Сан-Мігель зазначив, що у 2022 році посухи та екстремально високі температури охопили всю Європу, і саме це стало причиною масштабних лісових пожеж у регіоні. "Ситуація загрозлива - зараз тільки середина сезону пожеж", - застеріг Сан-Мігель.

Зазначається, що найбільше лісових площ знищено пожежами в Іспанії - 225 тисяч гектарів. Суттєво постраждали також Румунія (150 тисяч гектарів) та Португалія (77 тисяч гектарів).

Читайте також: Посуха в Європі може стати найгіршою за останні 500 років

Лише за останні дні великі лісові пожежі фіксували у Франції, Німеччині та Греції. Зокрема, у департаменті Аверон на півдні Франції через пожежу, яка випалила загалом 1260 гектарів, цього тижня евакуювали кілька тисяч людей. Поліція заборонила в'їзд до більшості лісів у регіоні Нижній Рейн поблизу кордону з Німеччиною, щоб обмежити ризик виникнення пожеж.

Водночас на півночі Німеччині лише у неділю змогли погасити лісову пожежу у національному парку Гарц, яка вирувала кілька днів на площі не менше 13 гектарів.

Читайте також: Прем'єр Франції через історичну посуху закликала французів берегти воду

Крім того, 14 серпня частково взяли під контроль пожежу, яка вирувала кілька днів на грецькому курортному острові Тасос. До ліквідації осередків займання залучені чотири пожежні літаки, п'ять вертольотів, сотні пожежників, волонтерів, а також військові підрозділи. За даними органів цивільної оборони, цього року в Греції лісові пожежі охопили понад 13 тисяч гектарів.

Як повідомлялося, за прогнозами експертів, цьогорічна посуха може стати найгіршою на Європейському континенті за останні 500 років. Вона спричинила пересихання річок, масштабні лісові пожежі та завдала значних екологічних і економічних збитків.

Фото: АА