ЄС: Конференція з ядерного нерозповсюдження завершилися безрезультатно через позицію рф
Європейський Союз висловив «глибокий жаль» з приводу того, що під час міжнародної конференції з огляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) не вдалося досягти суттєвого результату, причиною чого стала деструктивна позиція російської федерації.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві Високого представника ЄС Жозепа Борреля, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
«Європейський Союз глибоко жалкує, що, попри невтомні зусилля, жодного суттєвого результату не було досягнуто за підсумками Десятої конференції сторін-учасниць з огляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, внаслідок небажання росії приєднатися до консенсусу. У поточних складних умовах безпеки, змістовний результат, який дозволив би зміцнити існуючі норми (ДНЯЗ) та, через них, - оснований на правилах міжнародний порядок, був би необхідним більше ніж будь-коли», - йдеться у документі.
Жозеп Боррель нагадав, що ЄС розглядає ДНЯЗ як основу глобального режиму ядерного нерозповсюдження, важливий інструмент для ядерного роззброєння, та водночас – для розвитку атомної енергетики у мирних цілях. Ці положення успішно слугували усьому людству протягом десятиліть.
«У поточних обставинах з безпеки, які характеризуються дедалі більшою напругою внаслідок агресії росії проти України, а також іншими кризами та викликами, мають бути поновлені зусилля у сфері роззброєння, нерозповсюдження та контролю над озброєнням. Таким чином, ми наголошуємо на необхідності імплементації всіх зобов’язань відповідно до ДНЯЗ, та всіх зобов’язань, взятих під час попередніх конференцій з огляду ДНЯЗ, включаючи конкретний прогрес у досягненні загальної мети по знищенню ядерної зброї», - йдеться у заяві Високого представника ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, росія заблокувала підсумковий документ 10-ї Оглядової конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка тривала у Нью-Йорку з 1 до 26 серпня. ДНЯЗ, який набув чинності в березні 1970 року, є єдиним зобов'язанням ядерних держав щодо роззброєння.
Договір, до якого приєдналася 191 країна, заснований на трьох принципах – роззброєнні, нерозповсюдженні та мирному використанні ядерної енергії.