Польща направить Німеччині дипломатичну ноту щодо воєнних репарацій

Варшава надішле Берліну дипломатичну ноту у справі виплати воєнних репарацій і наголошує, що ніколи не відмовлялася від отримання від ФРН відшкодування за збитки, завдані під час Другої світової війни.

Про це заявив в суботу в eфірі TVP3 прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає Укрінформ з посиланням на PAP.

“Ми надішлемо дипломатичну ноту Німеччині. Ми закличемо їх до переговорного процесу. Ми домагатимемося цього на всіх можливих форумах, усіма можливими шляхами”, - заявив Моравецький.

Він додав, що у найближчі місяці, квартали та роки Польща активно висвітлюватиме нещодавно представлений звіт про втрати Польщі у війні та все, про що в ньому йдеться.

Глава польського уряду підкреслив, що перш за все, необхідно уточнити правовий статус цієї проблеми.

“Не було жодної відмови Польщі від репарацій, жодної відмови від компенсації”, - наголосив Моравецький.

За його словами, тодішній комуністичний польський лідер, “радянський агент” Болеслав Бєрут заявляв, що є якась постанова Ради міністрів про відмову Варшави від німецьких репарацій. Однак, як переконує Моравецький, такої постанови немає ніде в документах ООН, а це мало би бути зафіксовано в міжнародних документах.

Читайте також: Польща обмежила до мінімуму видачу віз росіянам

Як повідомлялося, кілька днів тому за участю польської влади у Варшаві було представлено звіт про втрати, яких зазнала Польща внаслідок агресії та німецької окупації під час Другої світової війні. Лідер правлячої у Польщі партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський тоді заявив, що Берлін має виплатити Варшаві понад 6,2 трлн злотих (понад $1,5 трлн станом на 2021 рік) воєнних репарацій за втрати Польщі у війні.

У МЗС Німеччини відреагували на звіт, зазначивши, що Берлін не має наміру розпочинати перемовини з Варшавою про виплату репарацій за завдані у Другій світовій війні збитки. У ФРН вважають це питання закритим для себе, оскільки Польща нібито давно відмовилася від подальших репарацій - ще у 1953 році, й відтоді неодноразово підтверджувала це.

Фото: PAP/Marcin Obara