Похорон королеви планувався давно і ретельно: деталі церемонії

Смерть королеви Єлизавети ІІ запускає ретельно відпрацьовану й скоординовану процедуру, яка давно планувалася палацом, урядом, засобами масової інформації, місцевою владою і самою королевою.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в публікації The New York Times.

На тлі державної жалоби, національної скорботи та приспущених прапорів відбудеться передача влади та національна меморіалізація, відома як операція «Лондонський міст», яка триватиме, можливо, кілька місяців до коронації нового монарха.

Багато чого було сплановано до хвилини, і деякі речі вже реалізовані. На той час, коли світ дізнався про смерть королеви, її син Чарльз уже став королем. За загальним правом, у момент смерті суверена спадкоємець стає монархом.

Читайте також: Король Британії Чарльз III виступив із першою промовою

Згідно з планом, про смерть королеви мало бути повідомлено однією закодованою фразою: «Лондонський міст упав».

Особистий секретар королеви Едвард Янг передав це повідомлення прем'єр-міністрові.

Далі Міністерство закордонних справ передає послання лідерам Співдружності, що складається переважно з колишніх колоній Британської імперії, до якої входять 15 країн, де монарх також є главою держави.

За планом, інформаційні агентства по всій країні й у всьому світі дізнаються про смерть королеви одночасно. Однак новина вперше з'явилася в повідомленні Королівської сім'ї у Твіттері та на їхньому вебсайті, перш ніж була розіслана інформагентствам Британською асоціацією преси.

Читайте також: Байден збирається відбути до Британії на похорон Єлизавети ІІ

Незабаром після оголошення компанія ВВС увімкнула національний гімн і показала фотографію королеви, після чого на чорному екрані з'явилося зображення королівського герба і слова «Королева Єлизавета II».

Прапор на Букінгемському палаці був приспущений, а країна вступила в офіційний період жалоби, що триватиме до похорону королеви, який відбудеться через 10 днів після її смерті.

Згідно з протоколом, протягом 24 годин після смерті королеви законодавці в парламенті складають присягу на вірність новому королю.

До Сент-Джеймсського палацу - королівської резиденції часів Тюдорів поблизу Букінгемського палацу скликають Раду престолонаслідування, яка офіційно проголошує нового суверена. Також засідає перша за нового короля Таємна рада.

Читайте також: СКУ висловив співчуття з приводу смерті королеви Єлизавети II

Суверен робить чотири традиційні публічні заяви, вступаючи в нову роль. На першому засіданні Таємної ради він виголошує особисту та політичну інавгураційну декларацію.

Під час першої Таємної ради король присягається підтримувати Церкву Шотландії і підтверджує час похорону королеви. Пізніше складає присягу щодо вступу на трон, обітницю підтримувати встановлену протестантську лінію престолонаслідування. І, нарешті, виголошує коронаційну присягу, яка містить обіцянку підтримувати права і привілеї Англіканської церкви.

Об 11 годині ранку на наступний день після смерті королеви зачитується прокламація, яка офіційно проголошує правління нового короля (потім передається по всій країні), - спочатку герольдами, які проголошують новину на Трафальгарській площі, а потім на Королівській біржі в Лондоні.

Через два дні після смерті королеви, згідно з планом, прокламацію зачитують в урочистій обстановці в столицях Сполученого Королівства - Единбурзі, Кардіффі, Вельсі та Белфасті, а згодом верховні шерифи у традиційному вбранні оголошують новину в містах і селах по всій країні.

Читайте також: Жалоба за Єлизаветою ІІ: Канада приспустить прапори на усіх державних будівлях

Прапори по всій країні мають бути приспущені до ранку після похорону королеви, за одним винятком. У День проголошення прапори мають підняті до другої половини наступного дня, а потім знову приспущені.

Труна королеви має перебувати в Тронному залі Букінгемського палацу протягом чотирьох днів після її смерті, а потім її переносять під час офіційного параду до Вестмінстер-Холу, де вона стоятиме до похорону. Труна буде розміщена на піднятій платформі, задрапірованій у королівський пурпур, кожен кут платформи цілодобово охоронятиметься.

Представникам громадськості буде дозволено пройти й віддати шану королеві, найближчими днями до Лондона прибудуть міжнародні високопоставлені особи. Похорон королеви відбудеться у Вестмінстерському абатстві.

Вранці в день похорону, коли труну поставлять біля входу до церкви об 11:00 оголошується хвилина мовчання. Після похоронної церемонії труну королеви, як очікується, помістять на той самий зелений лафет, на якому везли труни її предків, у фінальній процесії вниз по Молл, яка проходить між Букінгемським палацом і Трафальгарською площею.

Читайте також: Прощавайте, Єлизавето II, королево Світу

Потім її відвезуть до Віндзорського замку - до місця упокоєння майже всіх британських суверенів, починаючи з Георга ІІІ. Єлизавета буде похована поряд зі своїми попередниками в каплиці Святого Георгія.

Коронації Чарльза відбудеться за кілька місяців.

Як повідомлялося, королева Великої Британії Єлизавета II померла 8 вересня на 96-му році життя.