Безвідповідальна ядерна риторика рф суперечить її зобов'язанням - Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа засудив дії москви, які уможливлюють катастрофу на ЗАЕС, а також безвідповідальну риторику росії про можливе застосування ядерної зброї.

Про це Науседа заявив у виступі на Генасамблеї ООН, повідомляє Укрінформ.

«Останні місяці показали, що в Європі насувається небезпека ядерної катастрофи. Розміщення російських військовослужбовців та озброєнь на Запорізькій АЕС викликає тривогу і є цілком неприйнятним. Це суперечить принципам технічної та фізичної безпеки, яких зобов'язалися дотримуватися всі члени МАГАТЕ. Атомна електростанція ніколи не повинна використовуватися як військова база», - сказав Науседа.

Він указав, що безвідповідальна риторика росії про можливе застосування ядерної зброї «прямо суперечить її ролі як одного з п'яти постійних членів Ради безпеки ООН». Це також суперечить зобов'язанням, які росія взяла себе в січневій заяві лідерів п'яти членів Радбезу ООН (котрі володіють ядерною зброєю - ред.) про попередження ядерної війни та недопущення гонитви озброєнь.

Читайте також: Україна ніколи не мала проблем з МАГАТЕ, вони з'явилися після нападу росії - Горбулін

Таким чином, за словами Науседи, існує величезний розрив між декларацією та реальними діями, які підривають довіру до одного з постійних членів Ради безпеки, тобто росії. Міжнародна спільнота має колективно засудити такі дії та вимагати негайного й беззастережного виведення всіх військ рф з усієї території України.

росія також повинна припинити безвідповідальну й небезпечну ядерну риторику та поведінку. «Це має включати виведення військових із Запорізької АЕС», - зазначив лідер Литви.

Читайте також: Кулеба: Єдиний спосіб гарантувати ядерну безпеку в Європі – повернути ЗАЕС під контроль України

Окремо він наголосив на зусиллях генсека ООН з метою розв'язати інспіровану росією ядерну проблему. Науседа також високо оцінив роль Антоніу Гутерреша у подоланні продовольчої кризи, спричиненої російською агресією проти України.

Як повідомлялося, 20 вересня розпочалися загальні дебати 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, де виступають лідери держав, глави урядів, керівники зовнішньополітичних відомств країн-членів.