ЄС уважно стежить за контактами між Сербією і росією

Євросоюз серйозно ставиться до намірів міністерства закордонних справ Сербії проводити регулярні консультації з росією у зовнішньополітичних питаннях та нагадує, що Сербія як країна-кандидат на входження до ЄС взяла на себе зобов’язання дотримуватися політики ЄС у цьому сенсі.

Про це сьогодні у Брюсселі на брифінгу заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Речник ЄС нагадав, що росія вдалася до злочинного та неправомірного вторгнення та агресії проти суверенної країни – сусідньої України. Практично щоденно росія порушує Хартію ООН та міжнародне право, а російські війська вчиняють звірства проти мирного населення України. На додаток до цього, кілька днів тому росія пішла на подальшу ескалацію, оголосила мобілізацію та незаконні «референдуми» на тимчасово захоплених територіях України з метою їх анексії.

«У цих обставинах, як ми бачили, міністерство закордонних справ Сербії погодилося на регулярні консультації з міністерством закордонних справ країни, яка коїть всі ці дії. Це є дуже чітким сигналом їх наміру зміцнити подальші зв’язки між Сербією й росією і це піднімає серйозні запитання… У поточних обставинах відносини з росією не можуть будуватися за принципом «бізнес як завжди», оскільки цей режим скоїв стільки злочинів та звірств. Ми сприймаємо це дуже серйозно та слідкуємо за цим», - зауважив Стано.

Він нагадав, що Європейський Союз має дуже чітку позицію щодо відносин з країнами-партнерами, особливо з тими, що є учасниками процесу розширення ЄС. Серед них є й країна-кандидат Сербія, яка за власним рішенням оголосила входження до ЄС своїм стратегічним пріоритетом та встала на шлях європейської інтеграції, сподіваючись одного дня стати членом ЄС.

«Таке рішення й таке прагнення передбачають приєднання країн-кандидатів до важливих напрямків європейської політики, у тому числі у зовнішньополітичних питаннях», - наголосив речник ЄС.

За повідомленнями європейських ЗМІ, 23 вересня міністри закордонних справ Сербії та рф у кулуарах ГА ООН у Нью-Йорку підписали двосторонню угоду та спільний план дій щодо двосторонніх відносин між відомствами на 2023-2024 роки.

Читайте також: Угорщина не буде забороняти видачу туристичних віз росіянам — Сійярто

Як повідомляв Укрінформ, 21 вересня під час двосторонньої зустрічі міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав сербського колегу Ніколу Селаковича узгодити політику Белграда щодо війни росії проти України з політикою Євросоюзу.

4 вересня президент Сербії Александар Вучич заявив, що Сербія не доєдналася до санкцій проти росії, бо росія не порушувала територіальну цілісність Сербії.