Витік газу на Nord Stream матиме руйнівні наслідки для екології - The Guardian
Величезна кількість природного газу, що витікає із пробоїн в обох “Північних потоках”, матиме безпрецедентно шкідливі наслідки для екології.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це із посиланням на слова кількох науковців пише The Guardian.
“Науковці остерігаються, що метан, який витікає із трубопроводів “Північних потоків” до Балтійського моря може стати найбільшим витоком в історії та зумовити значні кліматичні ризики”, - йдеться у матеріалі.
Зазначається, що точний обсяг витоків наразі невідомий, але за приблизними підрахунками йдеться про 100-350 тисяч тонн метану - газу, який за масштабом негативного впливу на клімат поступається лише вуглекислому газу. “Якщо говорити про вплив на клімат, то 250 тис. тонн метану еквівалентні викидам 1,3 млн автомобілів протягом року”, - зауважує the Guardian.
Якщо ці попередні підрахунки обсягу витоку підтвердяться, вони щонайменше вдвічі перевищать обсяг витоку метану під час найбільшої подібної катастрофи в історії США, що трапилася в 2015-му році в Каліфорнії.
На відміну від нафти, виток газу матиме значно менший вплив на морську флору та фауну, але все одно завдасть непоправної шкоди природі, прискоривши зміни клімату.
Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня в газопроводах «Північний потік» 1 і 2 сталися витоки газу. В ЄС заявили, що витоки на обох газогонах є результатом навмисних дій.
Фото: EPA