Посіпаки путіна в Європі не менш небезпечні, ніж його солдати - голова Сенату Бельгії
Парламент Бельгії солідарний з народом України у боротьбі проти російської агресії, засуджує та ніколи не визнаватиме спроби рф анексувати тимчасово окуповані території.
Про це у столиці Хорватії під час роботи першого парламентського саміту міжнародної Кримської платформи заявили представниці Федерального парламенту Королівства Бельгія, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«З моменту попередньої зустрічі нашої Кримської платформи ситуація в Україні, на жаль, не покращилася. На додаток до Криму росія спробувала анексувати інші регіони України. Ці події прямо суперечать Статуту ООН, який і створювався з надією, що подібні захоплення ніколи не траплятимуться знову. Відповідно до резолюції ГА ООН, що засуджує анексію окупованих територій України, Бельгія не визнає і ніколи не визнаватиме незаконну анексію Криму, регіонів Донбасу та окремих областей України», - сказала Еліан Тільйо, голова Палати представників Федерального парламенту Королівства Бельгія.
Вона зауважила, що Бельгія разом з іншими членами ЄС залучена до імплементації безпрецедентних політичних та економічних обмежувальних заходів проти росії. Багато бельгійців висловлюють щиру солідарність із Україною та підтримують допомогу нашій країні. Бельгія послідовно виступає за збереження верховенства права, за повагу до принципів національного суверенітету та за заборону на протиправне використання сили у міжнародних відносинах.
Тільйо зазначила, що наслідки війни в Україні показали, наскільки взаємопов’язаним є сучасний світ. Блокування росією українських портів та постачань зерна поставили під реальну загрозу голоду найбільш уразливі країни світу. Саме тому Бельгія виступає за зміцнення регіональної безпеки та за дотримання міжнародних норм щодо свободи судноплавства.
Депутатка висловила солідарність із народом України та зазначила, що росія має бути притягнута до міжнародної відповідальності за злочини, які вона скоїла та продовжує чинити в Україні.
Своєю чергою голова Сенату Федерального парламенту Бельгії Стефанія Д’Оз застерегла від впливів російської пропаганди, у тому числі в країнах Євросоюзу.
«Декілька місяців тому в Генті ми вирішили побудувати селище для прийому українських біженців. Це йшло від душі, і було найменшим, що ми могли зробити для людей, яких війна відірвала від рідних домівок, змушених тікати від насильства та смерті. Селище було розраховано на 600 осіб, які отримали прихисток, медичну та психологічну допомогу. Але знайшовся один депутат, який поставив під сумнів правомірність такого рішення. Тут ми підтримуємо територіальну цілісність України, але не варто забувати, що путінські посіпаки часто знаходяться серед нас, і вони не менш небезпечні, ніж солдати путіна», – сказала Стефанія Д’Оз.
Вона зауважила, що останнім часом такі настрої з’явилися серед ультраправих та ультралівих політиків, які прямо виступають проти європейської єдності та солідарності. А отже, і проти України, яка у боротьбі із путінською росією відстоює європейські цінності: свободу, демократію та верховенство права.
«Захищаючи українську демократію, ми також маємо зміцнювати наші власні демократії. Загрози, що походять від пропаганди, фейкових новин та дезінформації, уражають нашу демократичну систему. Ми маємо боротися з ними, щоб ніхто не вірив цій брехні», - додала Стефанія Д’Оз.
Як повідомлялося, у хорватському Загребі відбувся перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи. Напередодні було проведено експертну дискусію з проблем деокупації Криму та загальної ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях.
Фото: facebook.com/stephanie.dhose