Стратегію щодо Китаю слід адаптувати до викликів сьогодення - Шольц

Канцлер ФРН Олаф Шольц вважає за необхідне адаптувати відносини з Пекіном до викликів сьогодення, зокрема, з урахуванням російської війни проти України.

Своє бачення майбутньої стратегії щодо Китаю з п'яти пунктів Шольц виклав у авторській статті для німецького видання, її текст оприлюднено на сайті глави німецького уряду напередодні його візиту до КНР, передає Укрінформ.

«Війна Росії проти України кидає жорстокий виклик міжнародному порядку миру та безпеки. Президент володимир путін більше не цурається загрози ядерної зброї. Роблячи це, він погрожує перетнути червону лінію, проведену всім людством», - написав Шольц.

Очільник німецького уряду нагадав, що на початку року Китай чітко виступив проти використання або навіть загрози ядерної зброї в декларації з іншими постійними членами Ради Безпеки ООН. Отже, як постійний член Ради Безпеки, Китай несе особливу відповідальність, підкреслив політик.

«Важливі чіткі слова Пекіна москві – дотримуватися Статуту ООН та його принципів», - заявив канцлер. Він уточнив, що до цих принципів належать суверенітет і територіальна цілісність усіх держав, що жодна країна не є «задвірком» іншої.

Те, що діє в Європі щодо України, також діє в Азії, Африці чи Латинській Америці, зауважив політик.

Канцлер висловив стурбованість напруженою ситуацією навколо Тайваню. ФРН, як і США та багато інших країн, дотримується політики одного Китаю. «Однак, це означає, що статус-кво можна змінити лише мирним шляхом і за взаємною згодою», - підкреслив він при цьому. Політика Німеччини спрямована на підтримання порядку, заснованого на правилах, мирне вирішення конфліктів, захист прав людини та меншин і вільну, справедливу світову торгівлю, зазначив Шольц.

За його словами, зрозумілим є те, що якщо зміниться Китай, а сьогоднішній Китай уже не такий, як п’ять чи десять років тому, особливо з урахуванням результатів з'їзду Компартії, має змінитися і спосіб, у який Німеччина та Захід загалом матимуть справу з КНР. Шольц водночас зазначив, що в багатополярному світі виникають нові центри сили, з якими Німеччина хоче вступати та розширювати партнерство. Він наголосив, що Німеччина не зацікавлена ​​у створенні нових блоків.

Очільник уряду ФРН також зазначив, що Європа зменшить свою односторонню залежність від Китаю в інтересах розумної диверсифікації – як з точки зору виробництва товарів, так і інвестицій.

Читайте також: Шольц сподівається, що Китай вплине на росію у зв’язку з її війною проти України

Саме тому, що в цій ситуації не можна працювати, як завжди, він їде до Пекіна. Це буде перший візит німецького канцлера до КНР за останніх три роки. Він відбудеться 3-5 листопада.