НАТО має координувати захист підводної інфраструктури - Шольц
НАТО має взяти на себе роль координатора у справі захисту критичної інфраструктури, прокладеної на дні моря.
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом після переговорів у Берліні.
Безпека критичної інфраструктури, зокрема в Північному морі, стала однією з тем переговорів. За словами Шольца, диверсія на трубопроводі Nord Stream показала, що потрібно повністю переоцінити ризики в цій сфері.
«Тут ми хочемо працювати разом з нашими союзниками та партнерами. Ця процедура має бути скоординована на міжнародному рівні якнайкраще. НАТО має бути першою точкою контакту для цього – через досвід, можливості та місію. Тому Німеччина вітала б, якби Альянс узяв на себе значно сильнішу роль у координації безпеки критичної інфраструктури на морі», - сказав Шольц.
Він додав, що до такого захисту можуть бути залучені військові, поліція, берегова охорона та приватні охоронні кампанії, оператори інфраструктури тощо.
Своєю чергою Столтенберг назвав трубопроводи та кабелі, прокладені по дну моря «артеріями економік», які транспортують енергію та інформацію. Нещодавні вибухи на газогонах Nord Stream нагадали всім, наскільки уразливою є ця інфраструктура, сказав він. У відповідь НАТО подвоїло кількість патрульних суден у Північному та Балтійському морях і почало обмінюватися розвідданими.
«Але треба робити більше для захисту цієї критичної інфраструктури», - констатував генсек. Він привітав німецько-норвезьку ініціативу створення центру для захисту підводної інфраструктури під егідою НАТО. «Такий центр дозволить нам краще зрозуміти ситуацію і стримати деструктивні дії проти підводної інфраструктури», - сказав Столтенберг.
Як повідомлялося, напередодні глави урядів ФРН і Норвегії оголосили в Берліні про плани захисту підводної інфраструктури та можливості швидко реагувати у разі надзвичайної ситуації. Вони звернулися до генерального секретаря НАТО з проханням створити Координаційний підрозділ із захисту підводної інфраструктури.