Сі Цзіньпін прибув до Ер-Ріяда для участі у першому китайсько-арабському саміті

Глава КНР Сі Цзіньпін у середу прибув із державним візитом до Саудівської Аравії, де відбудеться перший саміт Китаю та Арабських держав.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Сіньхуа.

Як зазначається, на запрошення короля Саудівської Аравії Салмана бен Абдель Азіза Аль Сауда лідер КНР візьме участь у першому саміті Китай – Арабські держави, а також у саміті Китай – Рада співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ).

Візит Сі триватиме до 10 грудня.

Він, як пише Reuters,, проходить на тлі загострення відносин між Саудівською Аравією та США через критику Вашингтона щодо порушень прав людини Ер-Ріядом та підтримки Саудівської Аравії обмеження видобутку нафти перед листопадовими проміжними виборами в США.

Білий дім заявив у середу, що візит Сі є прикладом спроб Китаю вплинути та що це не змінить політику США щодо Близького Сходу.

Китай, найбільший у світі споживач енергії, є основним торговим партнером виробників нафти та газу в Перській затоці. Саудівська Аравія - основний постачальник нафти до Китаю, і візит Сі проходить під час невизначеності на енергетичних ринках після того, як західні країни запровадили цінову стелю на продаж нафти з Росії, яка збільшує обсяги постачання до Китаю за рахунок знижки на нафту.

Міністр енергетики принц Абдулазіз бін Салман заявив у середу, що Ер-Ріяд залишиться надійним енергетичним партнером Пекіна і що дві країни зміцнюватимуть співпрацю в ланцюжках постачання енергії, створивши в королівстві регіональний центр для китайських заводів.

Очікується, що китайська делегація підпише з Ер-Ріядом угоди на суму 30 мільярдів доларів, повідомляють саудівські державні ЗМІ.

Читайте також: Лідер Китаю на зустрічі з главою Євроради закликав до припинення війни в Україні

Рада співробітництва арабських держав Перської затоки – регіональна закрита міжнародна організація. Її основна мета – координація, співробітництво та інтеграція у всіх економічних, соціальних та культурних питаннях. У РСАДПЗ входять Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ, Оман та Саудівська Аравія.