Польща і Литва пропонують переглядати санкції проти рф раз на рік
Варшава і Вільнюс пропонують, щоб запроваджені санкції проти росії переглядалися кожні 12 місяців, а не шість, як тепер.
Про це після засідання Європейської Ради у Брюсселі заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає Укрінформ.
Як наголосив Моравецький, росія веде гру на втому Євросоюзу від війни і розбрат всередині спільноти.
“Ми не допустили до цих поділів”, - констатував глава польського уряду. Він підкреслив, що єдність було збережено, а санкції повністю узгоджено між усіма країнами.
“На прохання Польщі та Литви ми запропонували розглядати санкції проти росії в 12-місячному циклі, щоб не повертатися до питання санкцій кожні півроку”, - зазначив Моравецький.
Він додав, що це питання вирішуватиметься на наступному засіданні Європейської Ради.
“Це черговий крок у напрямку послаблення росії”,- зазначив глава уряду РП.
Моравецький підкреслив, що має якнайшвидше настати мир, але “не на базі перемоги росії над Україною”.
“Перемога росії означала б чергову війну”, - наголосив голова Ради міністрів Польщі.
Глава уряду РП висловив вдячність Литві, з якою Польща відстоювала положення про те, що із списку не можна виключати окремих росіян, оскільки з’явилися такі пропозиції.
Моравецький повідомив, що в дев’ятому пакеті санкцій включено заборону на інвестиції у гірничо-видобувний сектор росії.
“Такої заборони досі не було, і це дуже важлива форма тиску на росію”,- зазначив Моравецький.
Він поінформував, що персональні санкції вже стосуються близько 200 осіб з російської верхівки. Натомість, економічні санкції розширено на продукти подвійного призначення, за якими буде посилено експортний контроль.
“Той, хто знає особливості російської економіки, знає, як сильно вони хотіли, щоб така санкція не з'явилася в цьому пакеті”, - констатував польський прем’єр.
Він навів приклад виробництва дронів, які можуть використовуватися у невійськових цілях, але росія їх використовує для атак на об’єкти цивільної інфраструктури в Україні.
Як інформувалося, Європейська Рада затвердила дев’ятий пакет санкцій проти росії.
Глави держав та урядів країн ЄС також остаточно затвердили рішення про виділення для України макрофінансової допомоги (МФД+) на 2023 рік в обсязі 18 мільярдів євро.