У путіна не вийшло розділити Євросоюз і НАТО - Столтенберг

Партнерство між НАТО і Євросоюзом у сучасних умовах є важливим, ніж будь-коли, обидві організації залишаються єдиними у підтримці України.

Про це сьогодні під час пресконференції у Брюсселі за підсумками підписання спільної Декларації ЄС-НАТО заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми щойно підписали третю спільну Декларацію ЄС-НАТО для подальшого розвитку стратегічного партнерства між НАТО і Європейським Союзом. Це є більш важливим, ніж будь-коли. Майже рік тому, через кілька годин після того, як росія розпочала вторгнення в Україну 24 лютого, ми всі втрьох (разом із Шарлем Мішелем та Урсулою фон дер Ляєн – ред.) зустрілися тут, у штаб-квартирі НАТО. Президент путін хотів захопити Україну за кілька днів і розділити нас. Але в обох цих напрямках він зазнав глибокої невдачі», - наголосив керівник Альянсу.

Він нагадав, що російський агресор був зупинений та відкинутий назад хоробрими військами України, при цьому НАТО і Європейський Союз залишаються об’єднаними у продовженні підтримки України.

Читайте також: Не буде тривалого миру, якщо тиранія візьме гору над свободою – Столтенберг

«Режим у москві хотів бачити іншу Європу. Він хотів контролювати своїх сусідів та знищити демократію та свободи. Це матиме довгострокові наслідки для нашої безпеки. Тож ми маємо посилювати життєво важливі трансатлантичні зв’язки в межах НАТО, стратегічне партнерство між НАТО і Європейським Союзом та надалі зміцнювати нашу підтримку України», - наголосив Столтенберг.

Читайте також: рф не демонструє ознак зміни своїх намірів та готова продовжувати війну - Столтенберг

Як повідомлялося, ЄС і НАТО 10 січня підписали двосторонню декларацію про партнерство, яке визначить співпрацю між двома організаціями на наступні роки. У церемонії підписання, що відбулася у брюссельській штаб-квартирі Альянсу, взяли участь генсекретар НАТО Столтенберг, президент Європейської ради Шарль Мішель та президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.