Боснійська столиця очолила світовий рейтинг забруднення повітря

Міста Боснії та Герцеговини очолили світові рейтинги забруднення повітря.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters.

Столиця країни - Сараєво опублікувала попередження про погіршення якості повітря. Експерти пояснюють це спалюванням твердого палива у житлових будинках та викидами від транспорту.

Попри обіцянку влади Сараєво зробити місто без викидів вуглецю до 2035 року, криза вартості життя змусила людей обирати доступніші види твердого палива для опалення у будинках та їздити на старих автомобілях з вищими показниками викидів забруднювальних речовин, кажуть експерти.

Згідно з даними, використання газу у столиці Боснії впало на 18% цьогоріч порівняно з минулим роком через підвищення цін.

Згідно з даними Світового банку, Боснія має один з найвищих рівнів забруднення повітря дрібнодисперсними твердими частинками в Європі через спалювання твердого палива для опалення будинків та транспортний сектор.

Країна загалом, і особливо Сараєво, яке розташоване в долині серед гір, десятиліттями страждає від низької якості повітря. Попри закриття гірничодобувної та важкої промисловості Боснія залишається однією з найбільш забруднених країн Європи.

Лікарі кажуть, що вплив дрібних твердих частинок становить серйозну небезпеку для здоров'я, що призводить до респіраторних інфекцій, раку, появи серцево-судинних захворювань та передчасної смерті.

Читайте також: Пакистанське місто Лахор накрив густий смог - захворіли десятки тисяч людей

Як повідомляв Укрінформ, у столиці Індії Нью-Делі тимчасово закрили школи через вкрай токсичне та забруднене повітря. В місті заборонили в’їзд вантажівок та будівельні роботи через забруднення повітря.

Фото: EPA-EFE