Міноборони Китаю заявило, що Тайвань ніколи не буде суверенною державою

Міністерство оборони Китаю заявило, що результати нещодавніх виборів на Тайвані не змінюють того факту, що цей регіон є частиною одного Китаю, тому Тайвань ніколи не стане суверенною державою.

Про це на пресконференції сказав речник відомства полковник У Цянь, передає Укрінформ із посиланням на Міноборони КНР.

«Тайвань ніколи не буде суверенною державою. «Незалежність Тайваню» та спроби іноземних сил розколоти Китай ніколи не матимуть успіху», - заявив У.

Він наголосив, що вибори на Тайвані є внутрішньою справою китайського регіону, і незалежно від того, як зміниться там ситуація, незмінним залишиться факт існування у світі лише одного Китаю, частиною якого є регіон Тайвань.

«Переважаючий консенсус міжнародної спільноти стосовно принципу одного Китаю не зміниться, як не зміниться й історична тенденція до возз’єднання Китаю», – додав речник.

Він нагадав, що приблизно 80 років тому Китай, Сполучені Штати і Велика Британія підписали Каїрську декларацію (від 1 грудня 1943 року – ред.), відповідно до якої всі окуповані Японією китайські території, в тому числі і Тайвань, повинні бути повернуті Китаю. Положення цієї декларації підтверджені у статті 8 Потсдамської декларації 1945 року, спільно проголошеної Китаєм, США, Великою Британією і Радянським Союзом, а також у 1971 році резолюцією 2758У 26-тої Генеральної асамблеї ООН, у якій ідеться, що в світі існує лише один Китай і немає «двох Китаїв» чи «одного Китаю і одного Тайваню».

«Ці міжнародні документи є юридично обов’язковими та забезпечують історичну і юридичну основу того факту, що Тайвань є невід’ємною частиною території Китаю», - зазначив військовий, додавши, що китайська армія готова «стати залізною стіною на захист національного суверенітету і територіальної цілісності» країни.

Читайте також: Вибори на Тайвані: неприємний Китаю президент і перспективний парламент

Як повідомляв Укрінформ, на Тайвані 13 січня пройшли вибори президента і парламенту, на яких президентом обрали кандидата від влади і прихильника незалежності острова Лай Чінте, а більшість у законодавчому органі отримала опозиція, яка не виключає співробітництва з КНР у деяких сферах.

Про післявиборчі розклади та можливі сценарії дій Китаю в тайванському питанні детальніше в матеріалі Укрінформу.