Науковець застерігає: Якщо республіканці не підтримають Україну, ЄС не допоможе США у протидії Китаю

У разі, якщо республіканські ізоляціоністи в Конгресі США остаточно відмовляться від підтримки України й залишать Європу наодинці проти агресії РФ, Європа навряд чи прийде на допомогу США у протистоянні з Китаєм.

Таку думку висловив у публікації в The Hill професор права Університету Оттави Джордж Монастіріакос, передає Укрінформ.

«Якщо республіканці полишать Україну, не очікуйте, що Європа піде за Америкою в питанні Китаю», - наголосив науковець.

Він підкреслив, що Пекін створює унікальний глобальний виклик, який є не ідеологічним, як за часів СРСР, а економічним.

«Проте не всі європейські партнери Америки поділяють уявлення Вашингтона про цю загрозу», - йдеться в публікації.

Як зазначається, попри зростання обсягів торгівлі Європи з Китаєм, президент Франції Еммануель Макрон торік, наприклад, заблокував відкриття офісу зв’язків НАТО в Японії. Тобто європейців менше хвилює гіпотетична війна проти Китаю в майбутньому. Стурбованість Європи зараз, скоріше, полягає в тому, що Росія може перемогти у війні в Україні, після чого конфлікт вийде з-під контролю, «а Америки не буде поруч, щоби їй допомогти», зауважив Монастіріакос.

Він наголошує, що загроза, яку Росія становить для Східної Європи, Балтійського та Чорного морів, є реальною та безпосередньою.

«Подобається це ізоляціоністському крилу Республіканської партії (в Конгресі США – ред.) чи ні, але Вашингтон уже понад століття перебуває в центрі європейської безпеки», - нагадав автор.

За його словами, Вашингтон підтримував «арсенал демократії» в Європі від Першої світової війни до подій, пов’язаних із розпадом Югославії і далі. «Сказати, що привид другого президентства Трампа навис дамокловим мечем над Європою, - це не сказати нічого», - зауважив автор.

Монастіріакос підкреслив, що зараз можливість виникнення третьої світової війни є ближчою, ніж будь-коли. Замість того, щоб зробити все можливе для запобігання цьому, республіканці в Конгресі не дають Америці зберегти роль глобального лідера та грають у дрібні політичні ігри. А Трамп особисто лобіював зрив угоди, яка має розблокувати запит Байдена на потреби національної безпеки США, в тому числі на підтримку України.

«Російська Федерація та комуністичний Китай, як і нацистська Німеччина, імперська Японія та Радянський Союз, завжди хотіли одного - щоб Америка забралася з їхнього шляху. І щодня здається, що експрезидент Дональд Трамп та республіканці в Конгресі мають намір дати їм саме це»,- підкреслив автор.

Якщо ж Америка залишатиметься поруч з Європою, це забезпечить їхні можливості повною мірою. Однак якщо вони діятимуть нарізно, успіх видаватиметься недосяжним, підсумовується в публікації.

Читайте також: Лідер більшості в Сенаті США анонсував голосування за допомогу Україні

Як повідомлялося, лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив у четвер, що наступного тижня Сенат проголосує за додатковий законопроєкт про нацбезпеку, який включає двопартійну угоду щодо безпеки кордонів та допомогу для України та Ізраїлю.