Болгарські фермери почали безстрокові протести - вимагають перегляду «Зеленої угоди» ЄС
У Болгарії виробники зерна та інші фермери почали безстрокові протести у вівторок, 6 лютого, блокуючи дороги по всій країні.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bulgarian News Agency.
Зазначається, що відповідне рішення фермери ухвалили після того, як Національна асоціація виробників зерна (NGPA) дійшла висновку про невдалу зустріч з прем’єр-міністром Болгарії 4 лютого.
Самі ж вимоги фермерів варіюються від фінансової підтримки і законодавчих змін до перегляду «Зеленої угоди» ЄС з метою скасування положень, які фермери вважають шкідливими для свого бізнесу.
У NGPA заявили, що протести триватимуть, доки їхні вимоги не будуть виконані, і погрожують збільшувати час блокування доріг щодня.
У перший день протести мали тривати з 10 ранку до обіду. Трактори та інша сільськогосподарська техніка перекрили під'їзди до автомагістралей і проїздів у всіх куточках країни.
Поліція була на місцях, щоб переконатися, що фермери не виїжджають на самі автомагістралі. Потім транспортні засоби були припарковані на узбіччі, в очікуванні наступного дня протестів.
Як повідомляв Укрінформ, фермерські акції протесту проходять у різних країнах Європи.
Зокрема, сотні фермерів 3 лютого влаштували протест через закінчення терміну відшкодування податків на сільськогосподарське дизельне пальне навколо найбільшого летовища Німеччини, у Франкфурті.
Польські фермери оголосили загальнонаціональний страйк із блокуванням доріг та прикордонних пунктів пропуску. Страйк планують розпочати 9 лютого.
Іспанські фермери 6 лютого заблокували рух на деяких головних автомагістралях країни, приєднавшись до колег в інших європейських країнах, які протестують проти високих витрат, бюрократії та конкуренції з боку країн, що не входять до ЄС.
Фото: БНТ