США накладуть вето на резолюцію Радбезу ООН, яка закликає до припинення вогню в Газі
Сполучені Штати накладуть вето на черговий проєкт резолюції Ради Безпеки ООН про гуманітарне припинення вогню в Газі, підготовлений Алжиром, у разі винесення його на розгляд Радбезу.
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявила постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.
За її словами, США активно працюють над угодою між Ізраїлем і ХАМАСом, яка б передбачала звільнення заручників і припинення вогню щонайменше на шість тижнів.
«Протягом останнього тижня президент Байден неодноразово розмовляв із прем'єр-міністром Нетаньягу, а також з лідерами Єгипту та Катару з метою просування цієї угоди. Хоча прогалини залишаються, ключові елементи вже на столі», - зазначила Томас-Грінфілд.
На її переконання, ця угода є найкращою можливістю звільнити заручників та «забезпечити тривалу паузу в бойових діях, що дозволить більше життєво необхідної їжі, води, палива, медикаментів та інших предметів першої необхідності потрапити до рук палестинського цивільного населення, яке відчайдушно цього потребує».
Однак проєкт резолюції, запропонований алжирською делегацією, «не досягне цих результатів і навіть може йти врозріз із ними», зазначила постпред.
«З цієї причини Сполучені Штати не підтримують голосування за цим проєктом резолюції. Якщо він буде винесений на голосування в такому вигляді, то не буде схвалений», - наголосила вона.
Томас-Грінфілд також закликала Раду Безпеки ООН посилити тиск на ХАМАС, щоб він прийняв пропозицію стосовно звільнення заручників в обмін на паузу в бойових діях.
Цього тижня представники арабських країн в ООН заявили про свою підтримку алжирського проєкту резолюції, який закликає до негайного припинення вогню в Газі та безперешкодного надання гуманітарної допомоги.
Як повідомляв Укрінформ, Ізраїль має намір проводити наземну воєнну операцію в південному місті Рафах, куди перемістилися понад мільйон палестинців із північних регіонів.
Досі США не підтримали більшість проєктів резолюцій Радбезу ООН, оскільки в них не засуджувалися терористичні дії ХАМАСу.