Латвійська спецслужба: наразі головна мета Москви - зниження підтримки України Заходом

Латвійське Бюро захисту Сатверсме (Конституції) у щорічному звіті про загрози безпеці країні та світу підкреслює, що РФ сприймає війну в Україні як протистояння із західним світом, при цьому головна мета Москви зараз - зниження рівня підтримки України країнами Заходу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє латвійський мовник LSM.

У спецслужбі відзначають, що подальший розвиток російсько-української війни, котра перейшла в затяжну фазу, залежатиме від того, яка країна зможе у довгостроковій перспективі підтримувати свої збройні сили на вищому рівні. Тому стратегія Росії полягає в тому, щоб воювати довго, доки Україна не вичерпає сили.

При цьому головною метою зовнішньої політики Росії на цей момент є зниження рівня підтримки України країнами Заходу. Для цього РФ намагається зменшити єдність союзників та впливати на єдність суспільства, насамперед у тих країнах, де скоро мають відбутися вибори. Водночас вступ до НАТО колись нейтральних Фінляндії та Швеції став найбільшим неуспіхом Москви.

При цьому в Бюро захисту Сатверсме (SAB) вказують, що в перебігу повномасштабної війни російська армія здобула достатній досвід, у тому числі й у протистоянні західній зброї. Це, як і низка інших факторів, підвищує ризик військової агресії Росії проти НАТО.

Як зазначає латвійська спецслужба, у російській еліті точаться дискусії про життя після Путіна. Тому, роблять висновок у SAB, попри показну стабільність путінського режиму, він зустрічатиметься з новими та часто несподіваними проблемами в міру погіршення економічної ситуації. Проте констатація цього не означає, що йде реальна підготовка до зміни влади у Росії.

Читайте також: Країни Балтії засудили плани Росії провести «вибори президента» на ТОТ України

Останнього року росіянам стало важче поширювати свою дезінформацію, тому для російської пропаганди різко зросло значення соціальних мереж, особливо Telegram і TikTok. У спецслужбі зазначають, що минулого року російські ресурси розповсюджували дискредитуючі пропагандистські фільми про експрезидента Егілса Левітса, нового президента Едгарса Рінкевичса і прем'єр-міністра Евіку Сіліню.

У SAB також вказали на те, що риторика російського посольства в Латвії стала помітно більш гострою та провокаційною. Загалом Росія більше не хоче чи не може вдавати з себе дружню країну і все більше готова прямо демонструвати своє ненависне ставлення.

Бюро захисту Сатверсме приділяє особливу увагу ще двом країнам – Білорусі та Китаю. Білорусь, за висновками спецслужби, як і Росія, продовжуватиме загрози для Латвії за допомогою різних проявів гібридної війни.

Щодо Китаю, то фахівці попереджають про бажання використовувати економічні важелі тиску на інші країни. При цьому також негативно оцінюється нещодавня поїздка латвійських парламентаріїв до Китаю, оскільки «такі поїздки можуть бути спрямовані не лише на дружню співпрацю та презентацію можливостей, а й містити цілеспрямовані спроби створити контакти з певними персонами, знання, вплив та доступ до інформації яких є привабливими для Китаю».

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня свою щорічну доповідь щодо загроз національній безпеці представив Департамент зовнішньої розвідки Естонії. За його висновками, реформа російської армії, ініційовані главою міноборони РФ Сергієм Шойгу, зокрема, ставить за мету, домінування в регіоні Балтійського моря. При цьому, за оцінками Кремля, конфлікт із НАТО може статися вже в найближче десятиліття.

Фото ілюстративне / Valsts kanceleja