Припинити війну зараз: Бербок напряму звернулась до Лаврова
Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок звернулась напряму до глави російського МЗС із закликом припинити війну проти України.
Такий заклик вона озвучила під час сесії «Роль G20 у вирішенні міжнародної напруженості, що триває» на рівні голів МЗС у Ріо-де-Жанейро, передає Укрінформ.
«Шановний пане Лавров! Якщо ви дбаєте про людські життя, якщо ви дбаєте про свій народ, російських дітей і молодь, ви повинні закінчити цю війну зараз. Якби Росія припинила цю війну зараз, звільнився би шлях до миру, до справедливості, чого ми всі вимагаємо», - сказала Бербок.
Вона додала, що президент Путін знову і знову доводить, що людські життя не мають жодного значення в його імперських зазіханнях – як за кордоном, так і вдома, де він навіть не цурається арештів дітей і молодих людей, які покладають квіти до пам’яті Олексія Навального.
Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ до України дипломатка зазначила, що всі мають бути вдячні сміливим чоловікам і жінкам, які захищають Україну, за те, що вони відтіснили військові кораблі Росії із західної частини Чорного моря, дозволивши відновити експорт продовольства.
Бербок окремо подякувала африканським лідерам за зусилля, які вони намагаються докласти у вирішенні конфлікту, зокрема, здійснивши поїздки в Росію та в Україну, серед іншого – в Бучу.
Бербок додала, що російська агресія – це не просто регіональний конфлікт. Йдеться про захист основних принципів: Статуту ООН, міжнародного права і прав людини, підкреслила очільниця німецького МЗС.
Вона запевнила, що поважає різні погляди різних країн на війну в Україні, розуміє, що держава, розташована за 10 тисяч кілометрів від Києва, має інше відчуття терміновості щодо цієї загрози безпеці, ніж країна в Європі. Разом з цим Бербок закликала разом формувати справедливе майбутнє.
«Якщо ми хочемо створити справедливий світ, тоді ми повинні разом боротися з війнами та кризами», - закликала Бербок.
Як відомо, Бразилія головує цього року в групі G20. На країни G20 припадає близько 85% світового ВВП, більше 75% світової торгівлі та близько двох третин населення світу.
Фото: АА