Білий дім прокоментував перехоплену росіянами розмову офіцерів Бундесверу

Роспропаганда намагається створити хибне враження, нібито на Заході є розбіжності щодо підтримки України, а Росії протистоять не ЗСУ, а колективний блок НАТО.

Так прокоментував перехоплену розмову німецьких офіцерів радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Це доводить лише те, що росіяни хочуть посіяти розкол і розбрат та намагаються продемонструвати, ніби Захід розділений. Звісно, це жодним чином не відповідає дійсності», - сказав представник Білого дому.

Він підкреслив, що росіяни хочуть створити видимість, буцімто не тільки серед країн Заходу, а й в уряді Німеччини немає єдності в підтримці України. Але, продовжив Кірбі, німецька сторона підтвердила, що є «ключовим другом, союзником і партнером» у цих зусиллях.

Читайте також: Скандал з прослуховуванням: в уряді Німеччини заявили, що погрози Москви - частина пропаганди РФ

«Вони (Німеччина – ред.) дійсно посилили активність у підтримці України. Ми вдячні їм за це, ми вдячні канцлеру Шольцу за його лідерство», - наголосив представник Білого дому.

За його словами, РФ також хоче нав’язати світові думку, нібито в Україні точиться війна між Росією та Заходом, зокрема НАТО.

«Путін хоче, щоб саме це думали люди, замість того, що сталося насправді в лютому два роки тому, коли він вирішив вдертися в сусідню країну, яка не становила загрози ні йому, ні комусь іншому», - додав представник адміністрації США.

Читайте також: Міністр оборони Німеччини звинуватив Росію в «інформаційній війні»

Як повідомляв Укрінформ, російські пропагандисти минулого тижня оприлюднили майже 40-хвилинну розмову між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем із трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки крилатих ракет Taurus. Розмова, імовірно, відбулася 19 лютого.

Це викликало величезний скандал у німецькому політикумі. Канцлер ФРН Олаф Шольц назвав ситуацію «серйозною» і пообіцяв ретельне та швидке розслідування. Депутати Бундестагу закликають провести засідання парламенту та заявляють про уразливість загальної безпеки ФРН.