Прокуратура ФРН обвинуватила двох бізнесменів у постачанні Росії деталей для дронів
Федеральна прокуратура Німеччини висунула обвинувачення двом особам за постачання Росії комплектуючих для безпілотників в обхід санкцій ЄС.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на відомство.
«Обвинувачення у ймовірних порушеннях закону про зовнішню торгівлю висунуто громадянам ФРН і РФ Вальдемару В. і Наталі С. Справа передана до Вищого регіонального суду Штутгарта», - йдеться в повідомленні.
Чоловіка обвинувачують у порушенні санкцій, а жінку - в «пособництві та підбурюванні до деяких із цих порушень».
Зазначається, що ці особи відправляли до Росії компоненти для безпілотників «Орлан», які армія РФ використовує у війні проти України.
У прокуратурі додали, що Вальдемар В., керуючий директор двох компаній, які він заснував у землі Саар для міжнародної торгівлі електронними компонентами, у період із січня 2020-го до березня 2023 року на порушення ембарго на експорт у Росію товарів подвійного призначення здійснив 54 поставки комплектуючих російському підприємству, що виготовляє військове обладнання. Для обходу санкцій ЄС він спочатку ввозив продукцію з закордону до Німеччини, а потім переправляв на територію Росії через треті країни, зокрема Киргизстан і Гонконг - за допомогою фірми в землі Баден-Вюртемберг, якою керувала його спільниця.
Загальна вартість поставлених Росії компонентів, за даними слідства, сягнула 875 тисяч євро.
Бізнесмен перебуває під вартою ще з березня 2023 року на підставі постанови, виданої судом у Мангеймі. У зв'язку з особливим рівнем його справу було передано до федеральної прокуратури, яка 28 серпня ухвалила рішення про продовження арешту.
Наталі С. перебувала під вартою з 9 березня 2023 року, але наприкінці травня наказ про її арешт було скасовано. Їй закидають участь у 14 протиправних епізодах, обвинувальний вирок щодо неї ухвалить Вищий земельний суд Штутгарта.
Як повідомляв Укрінформ, США оголосили санкції проти мережі компаній та осіб, що входять до міжнародного консорціуму Intellexa, який продавав шпигунські програми, у тому числі авторитарним режимам для переслідування опозиції та журналістів.