Німеччина звинувачує офіцера агентства військових закупівель у шпигунстві на користь РФ
Прокуратура Німеччини висунула звинувачення офіцеру агентства військових закупівель країни у спробі передати секретну інформацію російській розвідці.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву федеральної прокуратури, передає Укрінформ.
Громадянин Німеччини, якого прокуратура ідентифікувала лише як Томаса Х., перебуває під вартою із серпня. Його звинувачують у тому, що з травня минулого року він за власною ініціативою неодноразово звертався до консульства Росії у Бонні та російського посольства у Берліні з пропозицією про співпрацю.
В одному випадку Томас Х. передав інформацію, отриману під час своєї роботи, з наміром передати її російській розвідці, заявила федеральна прокуратура.
Він був заарештований у Кобленці, де розташовується на заході Німеччини закупівельне агентство. У його будинку та на робочому місці провели обшуки.
Характер інформації, яку він намагався передати до РФ, не уточнюється.
Німеччина, один із найбільших постачальників військової техніки в Україну, є основним об'єктом російських шпигунських операцій, масштаби яких зросли після вторгнення Росії в Україну в 2022 році, попереджає влада.
Як повідомлялося, 1 березня російські пропагандистські ЗМІ оприлюднили розмову чотирьох офіцерів ВПС Німеччини, які обговорювали технічні деталі можливого застосування ракет Taurus для удару по Кримському мосту.
Це викликало величезний скандал у німецькому політикумі. Канцлер ФРН Олаф Шольц назвав ситуацію «серйозною» і пообіцяв ретельне та швидке розслідування. Депутати Бундестагу закликають провести засідання парламенту та заявляють про уразливість загальної безпеки ФРН.
За наявними даними, офіцери могли використовувати для віртуальної зустрічі комерційну платформу WebEx, а один зі співрозмовників приєднався до неї з готельного номера за межами ФРН.
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що російські спецслужби змогли отримати запис розмови офіцерів Бундесверу стосовно ракет Taurus не завдяки цілеспрямованому шпигунству, а в результаті тотального стеження за делегатами західних країн на авіашоу в Сінгапурі.