На Гаїті досягли угоди, що має покласти край безладам
Керівники Гаїті завершили формування угоди щодо створення тимчасового уряду, який має вивести їхню країну з теперішнього хаосу,
Як передає Укрінформ, про це повідомляє France24.
Угода передбачає заснування ради з дев’яти членів - семи членів із правом голосу та двох спостерігачів, які представляють політичні партії, приватний сектор та громадянське суспільство, що прокладе шлях до проведення президентських виборів на початку 2026 року.
Термін повноважень ради спливе 7 лютого 2026 року, згідно з проєктом угоди.
За угодою, нова влада країни замінить прем'єр-міністра Аріеля Генрі, що залишає свою посаду і який оголосив про свою відставку 11 березня після того, як країна поринула у смертоносне бандитське насильство.
За словами анонімного чиновника, угоду було представлено ввечері в неділю.
Наразі очікується останній крок: офіційне схвалення та ухвалення угоди урядом Гаїті, що йде у відставку.
Першим завданням новоутвореної ради буде обрання прем’єр-міністра, який у співпраці з командою з дев’яти членів сформує уряд, якому буде доручено керувати країною до проведення «демократичних, вільних виборів, які викликають довіру», йдеться в угоді.
Жоден член ради чи уряду, який незабаром буде сформований, не буде допущений до участі у виборах.
Як повідомляв Укрінформ, 1 березня у кількох районах столиці Гаїті Порт-о-Пренс сталася стрілянина, кілька бандитських угруповань домовилися про спільні дії з метою усунення прем'єр-міністра Аріеля Анрі. Унаслідок дій бандитських груп сотні ув'язнених втекли із в'язниці у Порт-о-Пренс.
Уряд Гаїті 3 березня оголосив надзвичайний стан і запровадив комендантську годину після масштабної втечі ув’язнених.
Від початку цього року на Гаїті внаслідок бандитського насильства загинули понад 1500 осіб.
Фото: ЕРА