Турецький фізик здобув нагороду за розкриття таємниці виникнення життя

Турецький фізик Фуркан Озтюрк відзначений престижною нагородою факультету фізики Гарвардського університету за новаторське відкриття, яке розкриває таємницю виникнення життя 4 мільярди років тому.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє TRT Haber.

“Оскільки предмет мого дослідження є міждисциплінарним і дуже нішевим, я не очікував такого результату. Тому я був дуже здивований, коли дізнався, що отримав нагороду. Але, звичайно, це відмінний результат, дуже цим пишаюся, дуже радий за себе, свою сім'ю та свою країну”, - прокоментував отримання нагороди Фуркан Озтюрк.

Результати його дослідження вперше були опубліковані минулого року. Біохімік, лауреат Нобелівської премії Джек Шостак назвав відкриття «новаторським», а наукове співтовариство повідомило, що воно проливає світло на багато таємниць - від того, як зародилося життя на Землі до життя в космосі.

Ще у 1848 році французький хімік Луї Пастер висунув гіпотезу «гомокральності», яка полягає в тому, що деякі молекули, необхідні для життя, існують у «формах дзеркального відображення» одна одної, як ліва і права рука, але походження цієї особливості було незрозумілим. Відкриття Озтюрка розкрило цю таємницю, давши відповідь на питання, яку наука шукала 175 років з моменту висунення гіпотези.

“Це відкриття також дає нам різні підказки про життя за межами Землі. Якщо ми зрозуміємо, як зародилося життя на Землі, це розуміння може допомогти нам у пошуку життя на інших планетах, схожих на Землю, і повідомить, де шукати. Особливо розуміння механізмів, які породжують життя”, - розповів про своє відкриття вчений.

Читайте також: Турецькі вчені виявили здатність мікропластику проникати в клітини мозку

Після захисту докторської дисертації в травні вчений планує очолити власну лабораторію та продовжити дослідження фізики живих систем і походження життя. Церемонія нагородження премією Гертруди і Моріса Голдхаберів факультету фізики Гарвардського університету відбудеться на початку травня.

Як повідомляв Укрінформ, у районі української антарктичної дослідницької станції "Академік Вернадський" наші біологи виявили печіночник, який раніше там не ріс.

Фото: TRT Haber