Хакери КНДР шпигували за оборонними підприємствами Південної Кореї - ЗМІ

Хакери з Північної Кореї півтора року викрадали технічні дані провідних оборонних компаній Південної Кореї.

Як повідомляє Укрінформ, про це пише Korea Times із посиланням на дані південнокорейських правоохоронців.

“Було встановлено, що північнокорейські хакерські угруповання проникли у внутрішні мережі південнокорейських оборонних компаній та протягом 18 місяців викрадали технічні дані”, - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що для цього масштабного зламу свої зусилля об’єднали три основні групи хакерів з КНДР: Lazarus, Andariel та Kimsuky. “За даними поліції, три групи чинили напад на 83 оборонні компанії з кінця 2022 року. Було підтверджено успішне проникнення у 10 фірм. Утім правоохоронці не змогли підтвердити конкретні застосовані технології або дати ймовірного викрадення даних”, - зауважує Korea Times.

Читайте також: Штати і Південна Корея провели навчання з боротьби із GPS-перешкодами від КНДР

Видання наголошує, що жодна із уражених компаній не знала про шпигунство поки на початку цього року правоохоронці не розпочали розслідування. “Зростає занепокоєння стосовно можливого витоку ключових державних таємниць, оскільки більшість зламаних компаній були великими підприємствами, що становить значний ризик для національної безпеки”, - стверджується у статті.

Korea Times додає, що раніше стало відомо про викрадення КНДР з Південної Кореї технічних даних щодо двигунів для дронів та пускових установок балістичних ракет підводного базування. “Тепер КНДР мобілізує своїх хакерів у відчайдушній спробі викрасти ключові оборонні технології Південної Кореї, пов’язані із ракетами й радарами”, - пояснює видання.

Читайте також: ФБР попереджає, що китайські хакери готуються атакувати критичну інфраструктуру США

Загалом минулого року щодня на державні установи й підприємства Південної Кореї здійснювалося в середньому 1,62 млн кібернападів, що на 36% більше, ніж у 2022-му. 80% цих нападів виконувала КНДР.