Фінські вчені вважають, що витік метану з «Північних потоків» не загрожує клімату

Фінський метеорологічний інститут стверджує, що кількість метану, що витекла з пошкодженого газопроводу "Північний потік" у 2022 році, навряд чи матиме значний вплив на зміни клімату у світі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.

"Кількість метану, який витік з газопроводу Nord Stream у 2022 році, навряд чи матиме помітний вплив на клімат у всьому світі", - заявили у п’ятницю в Фінському метеорологічному інституті.

У вересні 2022 року вибухнули три з чотирьох труб підводних газопроводів Nord Stream 1 та 2, які йдуть з РФ до Німеччини. Це спричинило викид метану через Балтійське море та його викид у навколишнє середовище, що викликало побоювання щодо можливої екологічної катастрофи.

На момент витоку Джеффрі Каргель, старший науковий співробітник Інституту планетарних досліджень у Тусоні в Арізоні, розповідав виданню, що "витік був дійсно тривожним". Однак, попри те, що кількість втраченого газу "очевидно, велика... це не кліматична катастрофа, як можна було б подумати".

Читайте також: Данія услід за Швецією припинила розслідування вибухів на газопроводах «Північний потік»

Німеччина, Швеція та Данія розпочали окремі розслідування інциденту. В усіх трьох країнах слідчі встановили, що це сталося через диверсію.

Як повідомляв Укрінформ, торік на газопроводі Balticconnector сталася аварія, коли трубопровід був, імовірно, пошкоджений якорем зареєстрованого в Гонконгу судна Newnew Polar Bear, що прямував з Калінінграда у Санкт-Петербург. Інцидент стався у виключній економічній зоні Фінляндії. Одночасно з газопроводом було пошкоджено телекомунікаційний кабель, що з'єднує Естонію і Фінляндію.

На початку квітня Бельгія, Велика Британія, Данія, Німеччина, Норвегія і Нідерланди підписали угоду про співпрацю з метою захисту підводної інфраструктури, в тому числі від можливих російських атак.

Читайте також: Швеція припинила розслідування вибухів на «Північних потоках»

Загрози підводним кабелям та трубопроводам стали предметом особливої уваги західноєвропейських країн після вибухів на трубопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2», побудованих для транспортування газу з Росії до Німеччини через Балтійське море у вересні 2022 року.

У травні 2023 року НАТО заявила, що РФ може саботувати підводні кабелі, щоб покарати західні країни за підтримку України, а глобальні ризики для безпеки ще більше зросли після війни в Газі.