Біля узбережжя Бельгії виявили п'ять іноземних кораблів, що могли займатися шпигунством

За даними бельгійського підрозділу морської безпеки (CMB), впродовж останніх шести місяців у Північному морі було помічено п'ять невійськових кораблів, які можуть бути причетні до шпигунства.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Belga.

"За останні шість місяців щонайменше п'ять невійськових суден пройшли у Північному морі біля бельгійського узбережжя, їх бельгійські служби безпеки підозрюють у шпигунстві", - йдеться у повідомленні.

"Сьогодні виявити шпигунство важче, ніж у минулому: там, де раніше використовувалися здебільшого науково-дослідні або військові кораблі, тепер ми помічаємо, що невійськові кораблі використовуються частіше", - сказав Томас Де Шпігелере, речник CMB. "Це, наприклад, торговельні судна, але вони також можуть бути рибальськими", - додав він.

Міністр юстиції Бельгії Пол Ван Тігхельт підтвердив цю тенденцію. "Наприклад, китайські земснаряди мають подвійний статус та можуть використовуватися не лише для економічного використання, але й для військових цілей", - сказав він.

Зокрема, бельгійські служби безпеки стежать за російською судноплавною компанією Norebo. Ця російська рибальська компанія має понад 40 суден, які ловлять тріску та сайру в Норвезькому, Баренцовому морях та Тихому океані. Одне з суден Norebo, Taurus, було помічене у здійсненні шпигунства наприкінці 2022 року, коли воно здійснювало "незвичні рухи", що збіглися з виходом на поверхню підводних човнів флоту США.

Читайте також: У Німеччині заарештували трьох підозрюваних у шпигунстві на користь Китаю

Сюди входить, наприклад, судно "Капітан Соколов", яке декілька разів помічали у Північному морі біля бельгійського узбережжя. Зазначається, що це корабель з багатьма технологіями на борту, який можна використовувати як для риболовлі, так і, можливо, для шпигунської діяльності.

Як повідомлялося, Бельгія неодноразово фіксувала спроби Росії втручатися у внутрішні процеси та впродовж кількох місяців депортувала десятки російських шпигунів, які працювали в країні під дипломатичним прикриттям.