Сенат Польщі розгляне зміни до закону про допомогу українцям

Вища палата польського парламенту (Сенат) на цьому парламентському тижні розгляне зміни до закону щодо продовження легальності перебування і допомоги українцям, які прибули до Польщі після повномасштабного вторгнення Росії.

Відповідний законопроєкт розглянуть на спільному засіданні три комісії: самоврядування і державної адміністрації, освіти, а також сім’ї, соціальної та пенсійної політики, передає Укрінформ з посиланням на польський Сенат.

На розгляд Сенату закон подали 16 травня. Очікується, що спільне засідання трьох комісій у цій справі відбудеться у вівторок, 21 травня, а остаточно Сенат має прийняти цей закон максимум до 15 червня.

Читайте також: У МВС Чехії запускають проєкт допомоги з повернення українців додому

Як повідомляв Укрінформ, нижня палата польського парламенту (Сейм) під час засідання 15 травня ухвалила закон щодо продовження легальності перебування і допомоги українцям, які прибули до Польщі після повномасштабного вторгнення Росії, до 30 вересня 2025 року.

У цілому Сейм підтримав законопроєкт, розроблений урядом Польщі, депутати внесли в нього незначні поправки.

Змінами до закону, прийнятому у березні 2022 року, передбачається, що соціальна допомога за програмами "800+" (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і "добрий старт" (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) надаватиметься українським сім’ям у випадку, якщо дитина шкільного віку ходить до польської школи.

Іншим важливим нововведення у законопроєкті про допомогу українцям є можливість зміни статусу перебування українців в Польщі: з нинішнього тимчасового захисту на тимчасове перебування до трьох років. Для цього треба буде актуалізувати свої дані у базі PESEL UKR (польська ідентифікаційна система, UKR – призначена для українців), подати відповідне прохання в електронному вигляді до воєводи за місцем проживання, а також відповідати вимозі наявності PESEL UKR станом на 4 березня 2024 року.

Закон передбачає скасування одноразової соціальної допомоги в Польщі для українського воєнного біженця в розмірі 300 злотих (75 дол.), а також скасування грошової компенсації для власників приватного житла, які надавали проживання та харчування воєнним біженцям з України.

Після затвердження закону у Сеймі та Сенаті його має підписати президент. Документ має набути чинності до 1 липня цього року.

Станом на сьогодні у Польщі продовжили до 30 червня дію попередньої версії закону, дія якого завершилася 4 березня.

Рада ЄС своїм рішенням продовжила тимчасовий захист для переміщених осіб з України до 30 вересня 2025 року.

У Польщі на сьогодні перебуває близько мільйона українських біженців.

Фото: senat.gov.pl