У МЗС Литви висловили послу Грузії стурбованість через події навколо закону про «іноагентів»
Посол Грузії 29 травня був викликаний до МЗС Литовської Республіки після того, як грузинський парламент відхилив вето президентки Саломе Зурабішвілі на закон про «іноагентів».
Як передає Укрінформ, про це 30 травня повідомляє пресслужба МЗС Литви.
Послу був висловлений глибокий жаль з приводу такого кроку правлячої партії («Грузинська мрія») та інших дій, спрямованих на залякування та обмеження діяльності громадянського суспільства в країні, які принципово суперечать закріпленому в Конституції прагненню країни до інтеграції в Європейський Союз і НАТО.
Також було зазначено, що останнім часом в Грузії було висунуто кілька інших законодавчих ініціатив, несумісних з інтеграцією в ЄС, розгорнулася антизахідна пропаганда. А після початку масових протестів в країні влада почала залякувати громадянське суспільство та організовувати напади на його представників.
У заяві МЗС підкреслено, що Литва глибоко стурбована цими подіями в Грузії і разом зі своїми партнерами розглядає можливі заходи реагування.
Водночас, підкреслюючи необхідність забезпечення вільних і чесних виборів, які відображають волю суспільства Грузії, Литва продовжує послідовно підтримувати прагнення суспільства країни пов’язати її майбутнє з ЄС і НАТО.
Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Документ було ухвалено попри протести та зростання напруженості у країні.
18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним. Парламент 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.
Венеційська комісія Ради Європи рекомендувала Грузії скасувати закон «Про прозорість іноземного впливу» в його нинішньому вигляді. Водночас Євросоюз та його країни-члени розглядають заходи реагування на рішення парламенту Грузії, який відхилив вето президента на закон «Про прозорість іноземного впливу».