Пекін переконує тайванців їхати на материк і обіцяє переслідувати лише «затятих сепаратистів»
Влада Китаю переконує жителів Тайваню в тому, що їхні поїздки на материк абсолютно безпечні, а кримінальне переслідування загрожує лише незначній кількості «затятих» прихильників незалежності острова в його керівництві.
Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві речниці Управління у справах Тайваню уряду КНР Чжу Фенлянь із приводу закликів тайванського уряду до населення острова не їздити до Китаю.
«Влада ДПП (Демократичної прогресивної партії Тайваню, що виступає за незалежність і до якої належить президент Лай Чінте – ред.) підриває законні права та інтереси народу Тайваню і перешкоджає обмінам через Тайванську протоку», - заявила Чжу.
Вона назвала застереження тайванським урядом жителів острова утриматись від поїздок до Китаю через загрозу кримінального переслідування політичними маніпуляціями.
«Це наклеп на материк і відверте залякування народу Тайваню. Влада ДПП навмисно спотворила нещодавно ухвалені зміни до законодавства про кримінальне переслідування затятих сепаратистів незалежності Тайваню за дії чи підбурювання до відокремлення острова», - зазначила речниця.
За її словами, зміни до законодавства спрямовані не на більшість жителів Тайваню, а на «жменьку сепаратистів», які виступають за незалежність острова.
«Співвітчизники Тайваню не повинні хвилюватися з приводу подорожей через протоку. Материкова частина країни вітає та підтримує співвітчизників Тайваню, які відвідують материк, і захищатиме їхні законні права та інтереси відповідно до закону», - зауважила Чжу.
Китайська влада намагається представити ситуацію з Тайванем так, ніби ідею незалежності острова просуває незначна група політиків ДПП, але вона не підтримується переважною більшістю населення острова, які прагнуть «возз’єднання» з материком і встановлення на Тайвані комуністичної влади Пекіна.
Насправді ж, за останніми соцопитуваннями, майже всі жителі острова вважають себе тайванцями, а не китайцями, і виступають за незалежність, голосуючи на третіх президентських виборах поспіль за кандидата від ДПП.
Жодна тайванська політсила, що бере активну участь у політичному житті острова, не декларує своєю метою «возз’єднання» з материком. Навіть відносно лояльна до Пекіна партія Гоміндан виступає лише за активізацію економічної взаємодії та людських обмінів між берегами протоки, проте й такі ідеї виявляються непопулярними і призводять лише до втрати нею підтримки виборців.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Тайваню підвищив застереження для своїх громадян стосовно поїздок до Китаю, закликавши не їхати туди без крайньої потреби. Це сталося після того, як минулого тижня Пекін погрожував стратити тих, кого вважають «затятими» прихильниками незалежності Тайваню.
Фото: Getty Images