У НАТО кажуть, що вступ Швеції та Фінляндії значно посилив рівень стримування РФ на Балтиці

НАТО значно посилило свої позиції щодо оборони та стримування РФ у регіоні Балтійського моря після приєднання Швеції й Фінляндії, водночас у Чорному морі можливості для цього залишаються обмеженими.

Такий коментар озвучив у відповідь на запитання Укрінформу на полях саміту НАТО високопоставлений представник Альянсу.

«Ситуація (щодо оборони та стримування – ред.) в Балтійському морі значно покращилася завдяки вступу Швеції й Фінляндії – країн, які мають не лише берегову лінію та географічну присутність у цьому морі, а й дуже боєздатні сили», - зазначив представник НАТО, який говорив на умовах анонімності.

За його словами, наразі багато інвестицій вкладається в можливості інших союзників на Балтиці, аби посилити контроль у регіоні.

Читайте також: У Фінляндії кажуть про мігрантів на кордоні, яких збирає Росія і може використати у своїх цілях

«Ситуація в Чорному морі, вочевидь, є набагато складнішою»,- продовжив він. Посадовець пояснив це дією конвенції Монтре, яка обмежує перебування там кораблів країн з інших регіонів.

При цьому, вказав він, у Чорному морі фізично розміщені флоти щонайменше трьох країн НАТО – Туреччини, Болгарії й Румунії, - на яких не діють обмеження конвенції Монтре. Інші союзники також мають військову присутність у Чорному морі шляхом забезпечення повітряного патрулювання та активності безпілотних літаків.

Читайте також: Для росіян всю акваторію Чорного моря можна вважати «мертвою» зоною - ВМС

Таким чином, за словами співрозмовника, НАТО зосереджує «певний оперативний фокус уваги» на Чорному морі. Крім того, українські сили досягли суттєвого успіху щодо зниження військово-морського потенціалу РФ у цьому регіоні.

Як повідомляв Укрінформ, три країни НАТО – Туреччина, Румунія й Болгарія – 1 липня розпочали спільні протимінні операції у Чорному морі, щоб підвищити безпеку судноплавства.

Фото: НАТО