Єврокомісія зобов’язала Apple відкрити доступ для платіжних систем, відмінних від Apple Pay
Компанія Apple зобов’язалася забезпечити безкоштовний доступ в операційній системі iOS до інших безконтактних платіжних систем, без необхідності використовувати додатки Apple Pay або Apple Wallet.
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Єврокомісії.
«Європейська комісія зробила зобов’язуючими з правової точки зору зобов’язання, що були запропоновані компанією Apple на виконання правил ЄС щодо недобросовісної конкуренції. Ці зобов’язання є відповіддю на занепокоєння Єврокомісії щодо дотримання правил конкуренції, що були викликані відмовою Apple надати альтернативний доступ до стандартних технологій, що використовуються для безконтактних платежів через телефони iPhone (Near-Field-Communication (NFC)' або ‘tap and go'», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, телефони iPhone використовують виключно операційну систему iOS, екосистема якої знаходиться під повним контролем Apple. Попередні висновки Єврокомісії засвідчили, що компанія Apple посідала домінантну позицію на цьому сегменті ринку та контролювала як виробництво телефонних пристроїв, так і програмного забезпечення для них.
У свою чергу, обмеження доступу інших розробників до створення альтернативних безконтактних платіжних систем порушувало правила конкуренції, створювало додаткові перешкоди для впровадження інновацій та порушувало права користувачів телефонів.
У відповідь на висловлені Єврокомісією занепокоєння компанія Apple зобов’язалася забезпечити безкоштовний доступ для інших безконтактних платіжних систем в операційній системі iOS, без необхідності використовувати додатки Apple Pay або Apple Wallet. Це ж стосується системи керування «електронними гаманцями» та використання систем ідентифікації (відбитки пальців, ідентифікація особи за обличчям або використання цифрового пароля).
Частиною цих зобов’язань з боку Apple є запровадження механізму контролю за дотриманням згаданих правил, а також окремої системи врегулювання спорів у разі обмеження конкурентного доступу до продукції та програмного забезпечення.
Єврокомісія дійшла висновку, що запропоновані Apple зобов’язання є належною відповіддю на занепокоєння щодо порушення правил конкуренції на ринку ЄС. Ці зобов’язання, які віднині мають правову силу, будуть чинними протягом наступних 10 років.
Як повідомлялося, Єврокомісія почала формальне розслідування проти компанії Apple за порушення правил ринкової конкуренції у червні 2020 року. Сьогодні це «антитрастове» розслідування офіційно закрито.