Українцям не слід шукати негатив у розмовах міністрів оборони США і Росії - експерт
Телефонні розмови міністрів оборони США і Росії є абсолютно правильною практикою, українцям не слід шукати в цьому якісь негативні для нас моменти.
Таку думку висловив дипломат, експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара у коментарі Укрінформу.
«Це (розмова міністрів оборони США і РФ – ред.) поширена і абсолютно правильна практика, оскільки це дві найбільші ядерні потуги, і вони повинні мати відкриті канали комунікації. Це абсолютно ненормально, коли, навпаки, їх немає», - сказав Хара.
Він нагадав, що вперше таку практику було запроваджено після Карибської кризи 1962 року.
«Ми розуміємо, що Росія – це країна-терорист і спонсор тероризму, але, враховуючи, що вона найбільша ядерна потуга, то з нею слід розмовляти і Сполученим Штатам, і, я думаю, ще кільком країнам, які не є у дружніх відносинах з РФ», - зазначив Хара.
Він припустив, що глава Пентагону і міністр оборони країни-агресора розмовляли про російську ядерну риторику і «певні дії, які можуть загрожувати безпеці не лише України».
«Я думаю, що про Україну також ішлося, в тому числі про воєнні злочини Росії, які ми можемо кваліфікувати як акти геноциду проти України. Тому це абсолютно нормальна річ, я не шукав би якихось негативних для нас моментів», - зауважив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони США Ллойд Остін 12 липня провів другу за останні два тижні телефонну розмову з керівником оборонного відомства Росії Андрієм Бєлоусовим.
Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх уточнила, що розмова «була ініційована російським міністром оборони».
Попередня розмова Остіна й Бєлоусова відбулася 25 червня. До цього міністри оборони США й Росії говорили в березні минулого року.