Поблизу Сінгапуру внаслідок зіткнення загорілися два нафтових танкери
Два великих нафтових танкери загорілися у п’ятницю після зіткнення поблизу Сінгапуру.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Танкер Hafnia Nile під прапором Сінгапуру і танкер Ceres I під прапором Сан-Томе і Принсіпі знаходились приблизно за 55 кілометрів від сінгапурського острова Педра-Бранка на східному підході до Сінгапурської протоки, поінформували у Морській і портовій адміністрації Сінгапуру (MPA).
Представники влади та один із власників танкерів повідомили, що двоє членів екіпажу були доставлені у лікарню по повітрю, тоді як інших врятували за допомогою плотів.
В MPA прозвітували, що 22 члени екіпажу судна Hafnia Nile та 40 членів екіпажу судна Ceres I загинули. Про пожежу стало відомо рано вранці у п’ятницю.
Природоохоронним органам сусідньої Малайзії рекомендували підготуватися до можливих розливів нафти внаслідок аварії.
Танкер Hafnia Nile перевозив близько 300 000 барелів нафти, свідчать дані компаній Kpler та LSEG.
Ceres I – дуже великий нафтовий супертанкер – перевозив близько 2 мільйонів барелів іранської нафти, показали останні дані.
За словами представника компанії Kpler Метта Стенлі, станом на березень судно Ceres I перевозило іранську нафту попри накладені США санкції на порти, судна та нафтопереробні заводи, залучені до торгівлі.
«Ми можемо бути досить упевнені, що він (танкер Ceres I – ред.) перевозив іранську нафту і прямував до Китаю», – сказав Стенлі.
Головний аналітик з компанії Lloyd's List Intelligence Мішель Віз Бокманн підтвердила, що танкер Ceres I неодноразово брав участь у передачі або транспортуванні іранської нафти, порушуючи санкції Вашингтона. Крім цього, судно транспортувало до КНР венесуельську нафту, яка теж перебуває під американськими санкціями, додала вона.
Сінгапур є найбільшим в Азії центром торгівлі нафтою та найбільшим у світі портом для бункерування. Навколишні води є життєво важливими торговельними шляхами між Азією, Європою та Близьким Сходом, а також одними із найбільш завантажених світових морських шляхів.
Як повідомляв Укрінформ, 21 березня щонайменше вісім людей загинули внаслідок аварії поблизу Японії танкера, який йшов під прапором Південної Кореї та перевозив хімікати.
Фото: Republic of Singapore Navy