В Іспанії закрили справу про тортури часів диктатури Франко

Суд Мадриду закрив справу за позовом 68-річного Хуліо Пачеко Єпеса, який стверджував, що поліцейські катували його після затримання наприкінці існування режиму диктатора Франсіско Франко.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє AFP.

"Згідно з рішенням, оприлюдненим сьогодні, суд в Іспанії закрив справу щодо ймовірних тортур під час диктатури генерала Франсіско Франко", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Єпес у лютому 2023 року подав позов проти чотирьох колишніх поліцейських, які, як він стверджував, затримали його у серпні 1975 року за приналежність до лівого радикального руху, що виступав проти режиму Франко.

За словами Єпеса, після затримання його катували декілька днів у мадридському відділенні поліції, перш ніж ув'язнити за "тероризм".

У травні 2023 року мадридський суд прийняв до розгляду позов чоловіка, заявивши про можливі докази "злочинів проти людяності та катувань".

31 липня 2024 року суд закрив справу, оскільки для оголошення кримінальних звинувачень сплив термін, а злочини, описані у позові, підпадають під дію закону про амністію, ухваленого в Іспанії у 1977 році.

У коментарі AFP Єпес назвав це рішення жахливим, але додав, що оскаржив ухвалу суду Мадрида та готовий "продовжувати боротьбу" аж до Конституційного суду Іспанії та європейських судів.

Група Amnesty International у своїй заяві пообіцяла "продовжувати боротьбу, щоб зруйнувати стіну безкарності, забезпечити розслідування злочинів проти людяності, скоєних за часів франкізмута притягнення винних до відповідальності".

Читайте також: Іспанія ексгумує тіло засновника фашистського руху з Мадридського мавзолею

Організація Об'єднаних Націй закликала Іспанію скасувати закон про амністію, який запобігає судовому переслідуванню не лише злочинів, вчинених політичними опонентами режиму, а й тих, які були вчинені "державними службовцями та агентами громадського порядку", такими як поліція.

Як повідомляв Укрінформ, Іспанія у 2020 році офіційно засудила режим генерала Франко і заборонила "будь-які спроби виправдовувати або вихваляти франкістську диктатуру 1936-1975 років і її діячів".

Фото: flagmaster.com.ua