У Китаї підвищують пенсійний вік вперше за майже пів століття
Влада Китаю підвищить пенсійний вік для населення вперше з 1978 року, що має на меті сповільнити скорочення робочої сили та підтримати економіку країни.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Bloomberg.
"Китай підвищить пенсійний вік уперше з 1978 року. Цей крок, ймовірно, уповільнить скорочення робочої сили, але розлютить працівників, які вже борються з наслідками уповільнення економіки", - йдеться у повідомленні.
Законодавці країни схвалили план поступового відтермінування виходу працівників на пенсію. Відповідно до нього, пенсійний вік для чоловіків підвищиться з 60 до 63 років, а для жінок – з 50 та 55 років до 55 та 58 років. Ця зміна діятиме протягом 15 років, починаючи з 1 січня 2025 року.
"Уряди на всіх рівнях повинні активно реагувати на старіння населення, заохочувати та підтримувати працевлаштування та підприємництво працівників", — йдеться у рішенні Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників.
У липні керівна Комуністична партія заявляла, що пенсійний вік буде підвищено “добровільно та гнучко”.
Пенсійний вік у Китаї є одним з найнижчих у світі, попри значне збільшення тривалості життя.
Зазначається, що збільшення бази оподаткування та відстрочений доступ до пільг зменшать тиск на уряд щодо фінансування пенсій. Зараз населення країни швидко старіє, а рівень народжуваності впав торік до рекордної позначки.
Очікується, що у Китаї люди віком 65 років та старше становитимуть 30% населення приблизно до 2035 року проти 14,2% у 2021 році.
Як повідомлялося, попри скорочення трудового населення в Україні не планують збільшувати пенсійний вік.
Фото: Pixabay