Пекін звинуватив Тайвань в організації кібератак і спробах дискредитації уряду Китаю
Уряд Китаю заявив, що у складі Міністерства оборони Тайваню діє хакерська група «Анонімус 64», яка здійснює кібератаки на цілі в Китаї і намагається транслювати контент, що дискредитує політичну систему КНР і її комуністичну владу.
Про це з посиланням на китайське Міністерство держбезпеки (МДБ) повідомляє CCTV, передає Укрінформ.
У відомстві розповіли, що від початку року виявили численні спроби кібератак хакерської групи «Анонімус 64» на материковий Китай, Гонконг і Макао, метою яких було отримати контроль над Інтернет- порталами, зовнішніми електронними екранами, онлайн-телебаченням тощо.
«Отримавши контроль, хакери незаконно завантажували і транслювали на вебсайтах, вуличних екранах та онлайн-телебаченні контент, який паплюжить політичну систему КНР і політику влади материка та поширює антиурядові чутки», - йдеться в повідомленні.
Китайські органи безпеки провели «поглиблене розслідування» діяльності цієї хакерської групи і встановили, що «Анонімус 64» не звичайний хакер, а підрозділ кіберармії, створеної «силами незалежності Тайваню».
У Пекіні стверджують, що під псевдонімом «Анонімус 64» діє Центр дослідження та аналізу мережевого середовища підрозділу кібервійськ армії Тайваню, який веде кіберкогнітивну війну і намагається впливати на громадську думку жителів материка, дискредитуючи правлячу в КНР Компартію та її політику.
У МДБ встановили, що кіберармія Тайваню створена адміністрацією острова у червні 2017 року як «четверта військова служба», а в 2022-му її перетворили на окремий центр та підпорядкували безпосередньо Міноборони Тайваню, після чого цей орган став основною силою влади острова для проведення кібероперацій проти материка.
Органи держбезпеки Китаю навіть ідентифікували кількох працівників кіберармії Тайваню, фото трьох із яких, названих найактивнішими, публікує CCTV. Проти цих людей китайська прокуратура вже порушила кримінальні справи.
МДБ також нагадало розробникам аудіо- та відеоконтенту, вебсайтів, Інтернет-провайдерам і користувачам про необхідність вживати заходів безпеки в мережі, а також негайно повідомляти правоохоронцям про кібератаки чи появу антиурядової пропаганди.
«Возз’єднання Батьківщини – історична тенденція. Органи нацбезпеки продовжуватимуть рішуче протидіяти спробам влади Тайваню підбурювати до незалежності і протистояння материку, які приречені зайти в глухий кут», - зазначається в повідомленні.
Військові Тайваню, пише місцеве інформагентство CNA, спростували повідомлення CCTV, підкресливши, що робота згаданого в ньому Центру дослідження та аналізу мережевого середовища Міноборони стосується інформації про національну оборону та підтримки кібербезпеки на острові.
Як повідомляв Укрінформ, оборонне відомство Китаю назвало продажі Сполученими Штатами зброї Тайваню серйозним порушенням американською стороною принципу одного Китаю.
Фото: Getty Images