На виборах у Бранденбурзі соціал-демократи з мінімальним відривом перемогли правих радикалів
На виборах у федеральній землі Бранденбург перше місце посіла правляча Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), отримавши лише на 1,5% голосів більше, ніж праві радикали з "Альтернативи для Німеччини" (AfD).
Як передає Укрінформ, результати виборів у цій східнонімецькій землі опубліковані на сайті Бранденбурга.
Згідно з підрахунком голосів, за СДПН проголосували 30,89% виборців, за AfD – 29,23%. Ліві популісти у складі Блоку Сари Вагенкнехт (BSW) посіли третє місце з 13,48%. Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС) опустився на четверте місце, отримавши 12,10%. "Зелені", "Ліві" та "Вільні демократи" втратили свої позиції та опустилися нижче за п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.
Явка виборців у Бранденбурзі була вищою, ніж будь-коли раніше, і становила трохи менше як 73%.
За результатами виборів розподіл мандатів у 88-місному земельному парламенті виглядає наступним чином: СДПН – 32 місця, AfD – 30, BSW – 14, ХДС – 12.
Як зазначає Tagesschau, попереду на очільника СДПН у Бранденбургу Дітмара Войдке чекають важкі коаліційні переговори – позиції потенційних партнерів – ХДС і BSW – дуже сильно відрізняться.
"У новому земельному парламенті альянс СДПН та BSW мав би незначну більшість. Також можливою є трипартійна коаліція з ХДС. З 30 місцями AfD має блокуючу меншість. А це означає, що вона може блокувати рішення, які вимагають більшості у дві третини голосів, наприклад, обрання конституційних суддів", - йдеться у повідомленні.
Прем’єр-міністр Бранденбургу Войдке вже оголосив, що спочатку хотів би провести переговори з ХДС про спільну роботу. Однак така коаліція буде урядом меншості, оскільки обидві парламентські групи мають однакову кількість місць у земельному парламенті з AfD та BSW – а отже, не матиме абсолютної більшості.
Як повідомляв Укрінформ, 1 вересня у двох федеральних землях ФРН, Саксонії та Тюрингії, пройшли парламентські вибори, які показали зростаючу роль популістів на колишніх територіях Східної Німеччини.
Фото: Shutterstock