У Литві спрощують механізм пожертв на потреби оборони
У Литві у вівторок, 1 жовтня, набуває чинності новий закон «Про Фонд оборони», згідно з яким громадяни, компанії та організації країни зможуть підтримати національну оборону, здійснюючи онлайн-перекази або купуючи оборонні облігації.
Про це в понеділок на пресконференції заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, передає Укрінформ із посиланням на LRT.
«Із завтрашнього дня буде активована вебсторінка, де можна буде вибрати певну дію: зробити банківський переказ, створити регулярний платіж і перейти до розділу облігацій. Можна буде вибрати суму, і буде активований звичний банківський механізм. Люди, компанії, різні організації зможуть робити внески на підтримку оборони Литви», - сказав міністр.
За словами Кащюнаса, пожертви можна буде робити одноразово або періодично, а кошти зараховуватимуться на окремий рахунок Міністерства національної оборони. Міністерство регулярно інформуватиме населення про цей процес.
Своєю чергою міністерка фінансів Гінтаре Скайсте додала, що облігації будуть доступні для придбання з 10 жовтня.
«Люди і підприємства зможуть брати позики на національну оборону за нижчою ставкою, ніж Литовська держава позичає на ринках. Вони будуть доступні через той самий вебсайт Фонду оборони, який спрямовуватиме вас до місця укладання угод. Прийняті рішення гарантують, що ми зможемо виділяти 3% валового внутрішнього продукту на національну оборону в довгостроковій перспективі. Це стабільні джерела доходів, які гарантують, що навіть якщо політичні пріоритети зміняться, буде достатньо фінансів, щоб гарантувати ці 3% фінансування», - сказала глава Мінфіну.
Зазначається, що наприкінці червня Сейм ухвалив пакет заходів для фінансування оборони - окрім створення Фонду оборони, він також передбачає збільшення податку на прибуток підприємств на 1% до 16% з наступного року, а також підвищення акцизів на тютюн, алкоголь і паливо.
За словами Кащюнаса, кошти підуть на створення армійської дивізії, танкового батальйону, придбання бойових машин піхоти і посилення протиповітряної оборони.
Також буде профінансовано закупівлю мін, створення фізичних загороджень, протитанкових бар'єрів і реалізацію решти плану протидії мобільності.
Як повідомляв Укрінформ, Литва 28 вересня оголосила про надання нового пакету військової допомоги Україні.
Фото в тексті: LRT nuotr.